Реабілітація

Травми опорно-рухового апарату досить поширені. Основна проблема, з якою стикається як людина, так і медичний персонал – це шок, який переживає людина, яка отримала пошкодження. Тому в програму реабілітації і відновлення входить і допомога психолога та психотерапевта.

Реабілітація хворих після травм

Провідним елементом для вибору виду відновлення вважається, перш за все, функціональний стан людини в реальному масштабі часу, оцінюється стан на момент післяопераційний, потім після здійснення відновлювальних процедур.

Не менш важливою вважається карта відновного лікування, довідкова інформація, яка говорить про рівень пошкодження, особливості порушення роботи опорно-рухового апарату, має блоки графічного і текстового результатів роботи над пацієнтом, а також психологічний стан людини та інші допоміжні дані.

Тобто виходить, що спочатку фахівець збирає інформацію про проведені відновлювальні процесів над хворим, потім з’єднує ці дані з графічними та медичними даними в письмовому вигляді і тільки після цього розробляє індивідуальну програму відновлення хворого.

Крім того, перш ніж розробляти систему відновлення пацієнта, слід враховувати тимчасові чинники, наприклад, наявність гіпсу, особливості психіки хворого, неможливість відновити кісткову тканину та інше.

Отже, існує базова основа відновлення, яка представляє собою різні методи сучасної ортопедії та травматології. Більш того, фахівці повинні враховувати і такі фактори:

  • наявність хірургічного втручання;
  • враховується робота різних систем організму, які часто в таких екстремальних умовах працюють трохи по-іншому, серед важливих систем можна назвати серцево-судинну, дихальну систему, імунну, нервову.
  • психічний стан;
  • наявність енергії і змін в процесах обміну речовин.

Після проведення тривалих робіт складається програма, яка враховує індивідуальні особливості і стан людини.

Карта відновлення повинна бути спрямована на фармакологічну корекцію, тобто хворому призначають відновлювальні препарати, вітаміни (особливо С, В1, В6, РР, обов’язкова наявність глюкози). Фахівці звертають увагу на набряклість, стан крові, роботу повної системи кровообігу, судин. Природно, в більшості випадків враховується больовий синдром і при необхідності призначаються протибольові і протизапальні препарати. Вживаються заходи щодо швидкого загоєння ран, проводяться ізокінетичні вправи, лікувальна фізкультура, ізометричні вправи.

Нерідко для відновлення функцій опорно-рухового апарату проходять заняття з пацієнтом у воді, відмінним рішенням є електроміостимуляція, тренажеротерапія, механотерапія. У більшості випадків не обійтися без фізіотерапевтичного лікування. Величезне значення при реабілітації грає, звичайно, психологічний фактор, нерідко призначається психотерапія.

Якщо сталося нещастя з Вами чи Вашими близькими, не впадайте у відчай, головне підтримка і оптимістичний настрій, це допоможе пройти курс реабілітації швидко і з позитивним результатом.

Записатись