Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – найбільш точний та інформативний метод діагностики, за допомогою якого можна виявити патологію внутрішніх органів, захворювання спинного, головного мозку, опорно-рухового апарату, центральної нервової системи на ранніх стадіях. МРТ дозволяє побачити початкові зміни в тканинах і точно виявити розмір і локацію доброякісних і злоякісних пухлин.

Абсолютно безболісний надчутливий метод діагностики базується на сигналі, що відправляється ядром атома водню в магнітному полі. Сучасні апарати у поєднанні з комп’ютерними технологіями дають якісні знімки, по яким досвідчений діагност може встановити точний діагноз.

Перевага МРТ у тому, що в апараті відсутнє іонізуюче випромінювання, тому вони абсолютно безпечні для пацієнта.

Дослідження проводиться лише за призначенням профільного лікаря (невропатолога, ортопеда-травматолога та ін), ознайомленого з клінічною картиною пацієнта.

Медичний діагностичний центр МРТ в клініці «АКСІМЕД» у м. Київ
У сучасному Центрі магнітно-резонансної томографії (МРТ), що знаходиться неподалік від станції метро Лівобережна, встановлений новітній надчутливий апарат МРТ Hitachi Aperto Lucent. Оскільки близько 30% людей мають клаустрофобію, в клініці “Аксімед” встановлено томограф відкритого типу, щоб люди почувалися комфортно під час обстеження.

Як проходить процедура МРТ, скільки займає по часу, і як до неї підготуватися?

МРТ — безпечний метод обстеження, який можна робити дітям, вагітним жінкам і навіть новонародженим. Але при проведенні діагностики потрібно лежати нерухомо і спокійно дихати протягом 15-50 хвилин в залежності від зони обстеження. При обстеженні головного мозку використовуються спеціальні фіксатори.

Якщо проводиться МРТ без контрасту, то ніякої спеціальної підготовки перед процедурою не потрібно. Можна їсти, пити, приймати ліки в звичному режимі.

Якщо лікар призначає МРТ з контрастом (тобто введенням у вену спеціального розчину, який дасть можливість отримати додаткову інформацію), то за пару годин до обстеження не рекомендується пити і їсти. А також необхідно мати з собою результат аналізу крові на креатинін не більше 7-денної давності.

Знімки МРТ видаються через 20-30 хвилин після обстеження. А опис лікаря можна отримати на наступний день після МРТ. Висновок містить детальну інформацію про стан обстежуваної зони.

У клініці «АКСІМЕД» можна зробити МРТ діагностику:

 • Головного мозку;
 • Судин голови;
 • Шийного, грудного, поперекового відділу хребта;
 • Суглобів: плечового, колінних, кульшових, гомілково-ступневого.

Протипоказання для проведення МРТ

 • Протипоказанням є наявність таких металевих предметів і приладів в організмі пацієнта:
 • Серцевий стимулятор (за винятком спеціального МРТ серцевого стимулятора, який Ваш кардіолог може перепрограмувати на спеціальний режим на час обстеження);
 • Штучні клапани серця ( можливе обстеження при наявності довідки від кардіохірурга);
 • Стенти будь-якої локалізації (потрібен дозвіл – довідка від кардіохірурга);
  Штучні кришталики ока (необхідно мати паспорт на кришталик);
 • Металеві імплантати (протези зубів, пластини фіксації переломів, шурупи, голки, спиці, кліпси). Необхідна довідка про склад матеріалу;
 • Металеві кліпси після операції на головному мозку (необхідна довідка від нейрохірурга);
 • Слухові апарати.

Протипоказання для проведення МРТ з контрастом:

 • Вагітність;
 • Годування грудьми;
 • Алергічна реакція на контраст;
 • Ниркова недостатність.

Запис на МРТ діагностику в Києві

За телефонами, вказаними на сайті, ви можете записатися на МРТ у Києві на будь-який зручний для вас час. Актуальну вартість обстеження дізнавайтеся у спеціалістів колл-центру клініки, оскільки зазначена на сайті вартість може у рідкісних випадках відрізнятися від вартості в поточному прайсі.

Діагностичний центр “Аксимед” знаходиться поруч зі станцією метро Лівобережна, дістатися дуже просто.

Записатись