ПИТАННЯ ЗАВІДУЮЧОМУ ВІДДІЛЕННЯМ
НАДІСЛАТИ ВИПИСКУ

Реабілітація після травм спини

Травми спини можуть мати досить серйозні наслідки. Все тому, що в результаті цього найчастіше ушкоджується хребет. Можливість відновити втрачені функції повністю або частково не раз підтверджувала практика. За таких проблем пацієнтові потрібно грамотне відновлювальне лікування.

Ознаки травматичного ураження спинного мозку, які отримані в результаті забиття, здавлення, розривів і струсів, а також інших механічних ушкоджень, досить складні як для пацієнта, так і для лікаря. Основними при цьому являються розлади чутливості і рухів, причина яких – порушення іннервації і кровопостачання в м’язових волокнах, через що в них порушується обмін речовин.

Методи реабілітації

У відділенні реабілітації клініки “Аксімед” використовують різноманітні методи. Кожен з них по-своєму ефективний, але досягти гарних результатів і швидкого відновлення можна тільки у разі комплексного підходу. Чим раніше пацієнт почне реабілітацію, тим швидше він має шанси піти на поправку.

Хоча реабілітація після травм спини і відновлення втрачених функцій – завдання не з простих, але цілком реальне. При цьому провідну роль займають фізичні методи лікування і засоби лікувальної фізкультури. Фізичні методи сприяють поліпшенню кровообігу, нормалізації м’язового тонусу, прискоренню регенерації нервових волокон, поліпшенню обмінно-енергетичних процесів, зменшенню больового синдрому й активізації захисних сил організму. Послідовність зайняття, оптимальний режим лікувальної фізкультури і рекомендовані навантаження професійно і грамотно підібрати може тільки спеціаліст-реабілітолог. Саме тому перед початком зайняття обов’язково необхідно проконсультуватися з лікарем. Вправи для кожного пацієнта нашого відділення підбираються індивідуально. Щоб досягти оптимальної динаміки відновлення, їх інтенсивність визначають залежно від стану хворого.

Вправи лікувальної фізкультури допомагають скоротити реабілітаційний період і прискорити повернення до нормального способу життя після спінальних травм. Але, окрім цього, лікувальні вправи позитивно впливають на загальний стан організму, включаючи діяльність серцево-судинної, нервової і дихальною систем і допомагає поліпшити психоемоційний стан.

Дієвим і неоцінимим засобом для реабілітації спінальних хворих є лікувальний масаж. Для лікування пацієнтів з травматичним ушкодженням спинного мозку використовують різні його варіанти: класичний ручний масаж, точковий, сегментарний і апаратний.

Додатковий лікувальний засіб, який добре себе зарекомендував в реабілітації таких пацієнтів, є міостимуляція – вплив на м’язи за допомогою імпульсного струму. Завдяки цьому методу, покращується робота серцево-судинної і нервової систем, активізується кровообіг, підвищується тонус м’язових тканин, попереджається можливість атрофії м’язів, прискорюється відновлення м’язів після довгої нерухомості.

Співробітники відділення реабілітації клініки “Аксімед” докладають максимальних зусиль для того, щоб пацієнти без проблем могли адаптуватися до свого стану. Ми допоможемо повернути клієнтам колишні здібності і навички, адаптуємо до фізичних і емоційних наслідків цієї проблеми.

Записатись