ПИТАННЯ ЗАВІДУЮЧОМУ ВІДДІЛЕННЯМ
НАДІСЛАТИ ВИПИСКУ

Локомоторна терапія для відновлення верхніх кінцівок

Втрата рухової функції – одна з найбільших трагедій, яка може спіткати людину. Хворий, що втратив свободу руху нерідко втрачає інтерес і волю до життя, а себе вважає тягарем. Насправді паралічі, навіть після розриву спинного мозку, оборотні. Існує безліч реабілітаційних технік, але найсучаснішою і ефективною є локомоторная терапія.

Одна з терапевтичних практик для відновлення рухової функції – «нагадування» тілу, як воно повинно рухатися, виконуючи той чи інший рух. Така техніка дає результати навіть у випадках, коли медицина прогнозує довічний параліч.

Відштовхуючись від цієї ідеї, більше десяти років тому швейцарський інженер Джері Коломбо винайшов тренажер-робот, що дозволяє людині повернути втрачені рухові функції. Спочатку цей апарат відновлював тільки ходьбу, але з часом виходили «доповнення», завдяки яким можна здійснювати навіть дрібні рухи пальцями рук. Саме такий реабілітаційний комплекс ArmeoSpring є в клініці неврології “АКСІМЕД”.

Суть комплексу ArmeoSpring

Апарат ArmeoSpring вдає із себе ортез, який кріпиться на кисть і зап’ястний суглоб. Програмне забезпечення роботизованого ортеза дозволяє підключатися до комп’ютера і керувати «рукою», виконуючи різні дії, в тому числі, використовуючи її, як мишку. Але щоб ще більше мотивувати пацієнтів на відновлення (адже у звичайній реабілітації частіше ініціатива виходить від масажиста / кінезіотерапевта, ніж від хворого), був розроблений ряд комп’ютерних ігор, спеціально для ArmeoSpring.

Занурюючись в ігровий простір, пацієнт сам прагне якомога активніше і чіткіше виконувати дії, причому це відбувається непомітно, без особливих зусиль волі, адже людина захоплена грою, а не відраховує п’ятдесят однакових рухів.

В яких випадках показаний ArmeoSpring

Роботизований тренажер ArmoeSpring спрямований на відновлення рухової функції рук і кистей:

Реабілітаційний комплекс тренує наступні рухи:

 • згинання та розгинання променевого суглобу,
 • пронация і супінація передпліччя,
 • сгинально-розгинальні руху ліктя,
 • всілякі рухи в плечовому суглобі: приведення, відведення, обертання і т.д.

Чутливість апарату можна налаштовувати в залежності від початкового стану пацієнта, а в міру реабілітації і помітних поліпшень налаштування можна змінювати.

До реабілітаційного комплексу ArmoeSpring можна також додати модуль ManovoSpring, націлений на відновлення сгибально-розгинальної функції самої кисті.

В ході тестування апарату було проведено опитування серед пацієнтів, які випробували на собі терапію Локомат, що разом з науковими та клінічними дослідженнями визначає плюси цього тренажера:

 • Висока мотивація пацієнта на виконання однотипного руху завдяки захоплюючій грі, тому реабілітація може проводитися самостійно, без постійної присутності лікаря.
 • Дії, необхідні в грі, ретельно підібрані в залежності від реабілітаційних завдань.
  Висока чутливість джойстика до мінімальної напруги м’язів, тобто якщо залишилися хоч найменші залишкові м’язові реакції, джойстик їх вловить.
  Апарат налаштовується індивідуально під кожну людину.
 • Цей вид реабілітації дав найвищі довгострокові результати.

Пацієнти оцінювали ArmoeSpring, як саму приємну, не нудну та ефективну терапію.

Тепер реабілітаційний комплекс ArmeoSpring є і в нашій клініці “АКСІМЕД”, що дозволяє проводити реабілітацію після інсультів та інших неврологічних хворобливих станів ще більш ефективно і в більш короткі терміни.

Записатись