Синдром неспокійних ніг – це захворювання з незвичайним для необізнаної людини назвою, але вкрай неприємне для хворого, у важких випадках призводить навіть до суїцидальних думок.

Синдром неспокійних ніг – це стан, що виявляється в появі вкрай неприємних відчуттів в нижніх, рідше і в верхніх кінцівках, які проявляються в спокої, частіше у вечірній і нічний час, змушують пацієнтів здійснювати рухи кінцівками, що істотно порушує сон.

Зустрічається це захворювання у 5% людей і частішає в літньому віці.

Як правило, під ранок неприємні відчуття проходять і протягом дня не турбують. Однак у важких випадках хвороби, симптоми захворювання можуть турбувати і вдень, не давати спати в першій половині ночі, змушуючи ходити біля ліжка, що сильно порушує сон. Коли ж знесилена людина нарешті засинає, то уві сні періодично виникають рухи кінцівок, з частотою раз в кілька хвилин або частіше, постійно пробуджуючи мозок. Іноді неприємних симптомів перед сном не виникає, а тільки періодичні рухи кінцівок уві сні, які не відчуваються пацієнтом, але не дають мозку зануриться в глибокі фази сну, порушуючи його і викликаючи симптоми безсоння.

Для встановлення вірного діагнозу потрібно виключити ряд захворювань, які мають схожу клінічну картину. Для цього потрібно пройти комплексне обстеження в клініці сучасної неврології «АКСІМЕД», включаючи полісомнографію – нічну діагностику сну.

Адже саме захворювання під контролем лікуючого лікаря не представляє складнощів в лікуванні, швидко позбавляє пацієнта неприємних симптомів.

ЗАПИСАТИСЯ