Ерготерапія
Ерготерапія — це комплекс методів, спрямованих на допомогу Пацієнту в повсякденному житті й сприяючих розвитку, відновленню й підтримці необхідних побутових навичок і дій.
Основні принципи ерготерапії
- синергетика дій Ерготерапевта й Пацієнта;
- урахування потреб і бажань Пацієнта;
- акцент зусиль фахівця на значимих для Пацієнта діях (наприклад, відновлення навичок письма для журналіста);
- використання результатів новітніх профільних наукових досягнень.
ЕРГОТЕРАПЕВТИЧНИЙ СТІЛ — спеціальна конструкція, створена з урахуванням потреб Пацієнта, що проходить курс реабілітації. Особлива побудова столу захищає Пацієнта від падіння й розширює робочий простір. Місце фахівця-реабілітолога розташовується напроти Пацієнта, що дозволяє їм тісно взаємодіяти, спільно домагаючись максимального результату.
КУХНЯ — невід’ємна сторона побутового життя кожної людини. У Центрі встановлена спеціальна модель кухонної зони, призначена допомогти Пацієнту відновити втрачену впевненість при виконанні побутових дій: нарізка овочів, миття продуктів, приготування чаю та ін. За допомогою занять у спеціальній моделі кухні зменшується ступінь залежності Пацієнта від сторонньої допомоги.
АРТ-ТЕРАПІЯ — у процесі арт-терапевтичної роботи накопичується інформація про сильні сторони особистості Пацієнта і його ресурси, яку фахівці Центру використовують для створення ефективних персоніфікованих програм психотерапевтичних і соціально-побутових заходів, спрямованих на якнайшвидше відновлення порушених функцій. Крім того, арт-терапія сприяє психоемоційному розвантаженню й підвищенню функціонального стану Пацієнта.