Вегето-судинною дистонією називається загальне порушення роботи нервової системи, що характеризується системним погіршенням самопочуття людини.

Першопричиною появи цього захворювання є відхилення у функціонуванні різних відділів вегетативної нервової системи. Це захворювання досить складно розпізнати на перший погляд, оскільки воно має досить широку симптоматику.

Основні ознаки вегето-судинної дистонії

  • Стрибки артеріального тиску і поява збоїв в роботі серця;
  • Задишка, відчуття нестачі повітря, прискорене дихання;
  • Переднепритомні стани, головні болі і запаморочення;
  • Почуття тривоги, поява фобій, занепокоєння, поганий сон, емоційне перевантаження;
  • Метеоризм, нудота, печія, блювання, запори, пронос, підвищена пітливість, і т.д.

Найчастіше це захворювання виникає саме на основі того, що людина систематично піддається різним стресам, а його нервова система – надзвичайно збуджена. Часті конфлікти вдома, на роботі, в навчальному закладі – це саме ті фактори, які мають найбільший вплив на ймовірність виникнення і розвитку у вас цього захворювання.

На додаток до цього, багато хто з нас не вміє раціонально розподіляти свою активність протягом дня, не вміє правильно і корисно відпочивати, має проблеми зі сном і взагалі вимагає від себе і свого організму занадто багато.

Вегето-судинна дистонія – дуже підступне захворювання, яке навіть найдосвідченіші лікарі дуже часто плутають з цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою або дисфункцією щитовидки.

Лікування вегето-судинної дистонії

Лікування ВСД – порівняно складний, тривалий і комплексний процес, який в більшості випадків складається з немедикаментозних засобів і методів лікування, таких як:

  • корекція режиму дня, харчування та фізичних навантажень і підбір їх оптимального балансу;
  • усунення чинників, які призводять до емоційного перевантаження;
    психотерапія.

Тривалість лікування ВСД багато в чому залежить від того, наскільки рано лікарям вдалося діагностувати це захворювання. Тому в інтересах самої людини приходити на регулярні обстеження і не нехтувати такими, здавалося б, дріб’язковими порадами лікарів про правильне харчування, заняття спортом і здоровий сон.

Отримати більш детальну інформацію щодо цього захворювання і проконсультуватися з невропатологом ви можете у нас – в Клініці сучасної неврології «АКСІМЕД». Ми не залишимо вас один-на-один з вашою проблемою і докладемо максимум зусиль, щоб ви знову зажили повноцінно.

Довірте своє здоров’я Клініці «АКСІМЕД», і ми вас не підведемо!

ЗАПИСАТИСЯ