Чи знаєте ви, що тривога, яку відчуває багато хто з нас — це найпоширеніший вид психологічного розладу. Це постійна напруга й переживання від напливу величезної кількості негативних думок, можливо — від певних подій події у житті. Найчастіше тривожний стан супроводжується прискореним диханням, тремтінням, підвищеною пітливістю, прискореним серцебиттям. Постійні тривожні стани можуть привести до збоїв в роботі кишечника, до загострення виразкової хвороби. У цілому ознаки можуть проявлятися по-різному — залежно від індивідуальності людського організму.

Існує два розповсюджених види тривоги — фізіологічна тривога й патологічна тривога.

При фізіологічній тривозі певні наслідки розладу відсутні: як правило, після припинення якого-небудь явища, що викликає тривожний стан у людини, настрій приходить у норму, людина знову живе колишнім життям.
При патологічній тривозі негативні емоції не проходять, більше того — вони підсилюються, з’являється почуття приреченості, безсилля, настає емоційне виснаження людини. Іноді спостерігаються напади панічних атак, виникають фобії, страхи, які можуть перерости в серйозні психічні захворювання!

Як позбутися тривоги?

Для початку варто звернути увагу на її причини. Чому ми переживаємо з того чи іншого приводу? Бажано, щоб хворий самостійно звернувся до фахівця: можливо, це буде психолог або психотерапевт стаціонарної поліклініки. Для рятування від недуги застосовуються різні методи психотерапії (наприклад, гіпноз, аутогенна терапія й інші), фармакотерапії (нейролептики під суворим спостереженням лікаря, різні антидепресанти й т. ін.).

Якщо з фізіологічною тривогою можна якось ужитися, то з більш запущеним психологічним станом ужитися дуже важко. Нерідко хронічні тривоги зводять нанівець соціальний стан людини, заважають їй повноцінно жити, адекватна поведінка відсутня, іноді людина навіть не здатна повноцінно спілкуватися в суспільстві! Це переростає в постійну нервозність, дратівливість і цілком негативне відношення до життя. Будьте уважні до себе й своїх близьких — краще на ранніх етапах з’ясувати причини тривоги: не запускайте захворювання, щоб згодом не боротися вже з параноєю.

ЗАПИСАТИСЯ