Початок пандемії став для більшості людей сильним стресом і спричинив суттєве зростання адиктивних захворювань, афективних розладів, насамперед тривожних та депресії.
Умови самоізоляції призвели до страху, нав’язливих порушень, панічних атак, почуття невпевненості та соціального усунення.
Але переживання з приводу інфікування ковід-19 цілком виправдані і не варто соромитися від такої реакції нервової системи. Варто звернутися до психолога чи психіатра за допомогою.
Незважаючи на те, що більшість людей відносно легко переносять коронавірусну інфекцію, швидко одужують і відновлюються, проте досить часто ми спостерігаємо різні ускладнення після ковіда, особливо неврологічні та психічні розлади.
До нашого Центру реабілітації «Аксимед» звертаються пацієнти, які, перехворівши на COVID-19, сподівалися, що весь жах уже позаду. Але час іде і краще все не стає. Пригніченість, хронічна втома, задишка, слабкість, підвищений тиск, відсутність сну не дають повернутися до повноцінного життя.
Причиною цих бід може бути постковидний синдром, який виникає внаслідок коронавірусної інфекції у вигляді довгострокових симптомів, що тривають до 12 тижнів та довше.
У багатьох пацієнтів присутні серйозні наслідки у психічній, неврологічній та психосоматичній сферах. Багато хто, через місяць і більше після одужання, не працездатний – таким пацієнтам ми надаємо допомогу в лікуванні ускладнень після ковіда.
Симптоми після Ковід-19
Найчастіше пацієнти відзначають такі проблеми після ковіда, як:
- запаморочення;
- головні болі;
- сильна слабкість;
- підвищена стомлюваність;
- біль у м’язах та суглобах;
- підвищений тиск;
- розлади концентрації;
- погіршення пам’яті;
- панічні атаки;
- різкі перепади настрою;
- депресія;
- невралгія;
- невроз;
- утруднене дихання або відчуття нестачі повітря при невеликих фізичних навантаженнях;
- розлади сну;
- галюцинації.
Хочеться відзначити, що ускладнення після перенесеного ковіда трапляються після легкого перебігу захворювання. А після важкого ковіда, перебування у відділенні інтенсивної терапії та штучної вентиляції легень, травматичні розлади посилюються панічними атаками, нав’язливими станами, кошмарами, порушенням мислення та сну, посттравматичним стресовим розладом. Це можна розглядати і як травматичний досвід після перебування в реанімаційній палаті, а також як імунну відповідь організму на інфекцію. Запальні процеси та зміни судин призводять до серйозних соматичних порушень.
Тому реабілітація після перенесеної коронавірусної інфекції необхідна під наглядом таких фахівців, як невролог, сомнолог, лікар-психіатр, реабілітолог, ортопед.
Лікар після ретельного огляду та проведення необхідних аналізів розробляє індивідуальний план лікування.
Куди звертатись для відновлення після ковіда?
Кожен пацієнт, який переніс COVID-19, потребує повноцінної медичної реабілітації.
Лікування таких пацієнтів має бути комплексним, потрібна експертиза різних фахівців. У клініці «Аксімед» ми використовуємо міждисциплінарний підхід: для лікування задіюється допомога неврологів, психіатрів, психологів, сомнологів, ортопедів, реабілітологів та інших фахівців.
У клініці «Аксімед» розроблено комплексну програму реабілітації після ковіда. Вона полягає в індивідуальному підході, з ситуації конкретного пацієнта.
Щоб повернути людину до її звичного життя, ми забезпечуємо не лише комплексний підхід до діагностики та лікування, а й найкращі умови перебування у комфортабельних палатах денного стаціонару. Це відіграє важливу роль для відновлення організму після ковіда, включаючи усунення проблем зі сном, стресом, емоційними переживаннями.
Ви можете записатись на консультацію по телефону або замовити зворотній дзвінок. Протягом кількох хвилин із вами зв’яжеться наш фахівець.



