Виникнення болю в спині може бути обумовлено безліччю вроджених і набутих (сформованих) протягом життя факторів.

Фактори появи гриж і протрузій

Профільні наукові дослідження, дані медичної статистики та великий досвід ефективної діагностики та лікування болю в спині – дозволили вченим сформувати перелік факторів, що чинять деструктивний вплив на хребет сучасної людини:

  • Офісна робота, при якій велику частину часу, людина змушена проводити в сидячому положенні;
  • Недостатня рухова активність (постійне використання автомобіля, малорухливий спосіб життя і т.п.);
  • Підвищена чутливість до змін погоди;
  • Надмірні фізичні навантаження.

Внаслідок дії цих, часто, невід’ємних атрибутів життя в сучасному постіндустріальному суспільстві, – у людини рано чи пізно виникає відчуття загального дискомфорту і болю в спині, після чого завжди відбувається погіршення настрою, знижується розумова і фізична працездатність.

Сучасна медицина оперує величезною кількістю діагнозів захворювань хребта, але в цій статті мова піде саме про грижі (також відомі як протрузії).

Виникнення грижі і, як наслідок, болі в спині – пов’язані з дегенеративно-дистрофічними процесами в міжхребцевих дисках і характеризується початком руйнування фіброзного кільця. В результаті розриву кільця відбувається витікання пульпозного ядра і утворюється грижоподібне випинання між сусідніми хребцями. Такі патологічні зміни можуть з’явитися в шийному, поперековому і грудному відділах, але частіше за все утворення грижі відбувається в поперековому відділі хребта.

Симптоми протрузій

При грижі людина відчуває сильні болі в попереку, нижніх кінцівках (аж до оніміння пальців стопи), важкість при ходьбі і інші неприємні симптоми.

При грижі міжхребцевих дисків шийного відділу спостерігається підвищення артеріального тиску, запаморочення, головний біль, а також біль, що віддає в плече або руку.

Найбільш поширеними причинами цього захворювання є вікові зміни, інтенсивні або недостатні фізичні навантаження, інфекції, наслідки травм, а також генетична схильність.

На сьогоднішній день грижі є досить серйозною медико-соціальною проблемою і її рішення неможливо без звернення за допомогою до фахівців. І дуже добре, що сучасна людина, зіткнувшись з цим явищем може звернутися в Клініку сучасної неврології “АКСІМЕД”, що володіє усіма можливостями для надання професійної допомоги в комплексному лікуванні не тільки гриж і протрузій, але і будь-яких інших причин болю в спині.

Фахівці Клініки використовують інноваційні методи лікування і сучасне медичне обладнання, що робить можливим природне позбавлення від цієї недуги без хірургічного втручання. У Клініці завжди віддається перевага не медикаментозним методикам лікування протрузій, але при необхідності, звичайно ж, використовується лікарська терапія, яка проводиться в комфортному стаціонарному відділенні. У більшості випадків, після ретельної діагностики та, виходячи з отриманих результатів, лікар-невролог встановлює Пацієнту точний діагноз і підбирає індивідуальну методику лікування міжхребцевої грижі, результати якої відчуваються майже відразу.

Тому, якщо вчасно записатися на прийом до невролога, Ви зможете затримати розвиток патологічних процесів на ранніх етапах і уникнути необоротних наслідків. І чим раніше це буде зроблено, тим менше часу, сил і фінансових витрат займе процес лікування і відновлення звичного способу життя.

ЗАПИСАТИСЯ