У сучасному суспільстві дуже часто термін «склероз» асоціюється з анекдотами про літню вікову категорію й зазвичай не викликає в людей якісь тривожні відчуття.

Насправді медицина XXI сторіччя класифікує розсіяний склероз як дуже важке захворювання нервової системи, при якому вражаються оболонки нервових волокон головного й спинного мозку.

За об’єктивних статистичних даних, в Україні число осіб, що страждають цим захворюванням, наближається до 20 000, і цей показник має стійку тенденцію до зростання.

Більше того, останніми роками розсіяний склероз суттєво «помолодів»: зараз це захворювання звичайно проявляється в період від 20 до 45 років і призводить до повної або часткової непрацездатності.

Фактори ризику розсіяного склерозу

Існує група факторів (фактори ризику), які можуть чинити причинно-зумовлюючий вплив на виникнення й розвиток даного захворювання:

  • спадкоємна схильність,
  • молодий вік,
  • деякі інфекційні й автоімунні захворювання й інші.

У цьому контексті на особливу увагу заслуговує та обставина, що на ранніх етапах захворювання відсутня яскраво виражена симптоматика, й тільки при ураженні близько 50% нервових волокон з’являються перші ознаки процесу руйнування мієлінової оболонки.

Залежно від локалізації осередків розвитку цього процесу, з’являються відповідні симптоми: запаморочення, різке погіршення зору, оніміння кінцівок і багато інших.

Однак Пацієнту слід пам’ятати, що в найбільш складних випадках встановлення діагнозу розсіяного склерозу є вкрай важким завданням і вимагає унікальної сучасної апаратури та відповідних фахівців.

У неврологічній Клініці «Аксімед», завдяки передовим технологіям діагностики, лікування й проведення реабілітаційних заходів, у хворих розсіяним склерозом збільшується період ремісії, формується впевненість в успішності лікування та поліпшується якість життя.

ЗАПИСАТИСЯ