ПИТАННЯ ЗАВІДУЮЧОМУ ВІДДІЛЕННЯМ
НАДІСЛАТИ ВИПИСКУ

Реабілітація після інсульту

У Вашої близької людини трапився інсульт? Вона відчуває себе безпорадною, не справляючись без сторонньої допомоги з простими діями? Ви намагаєтеся знайти вихід з цієї ситуації й намагаєтеся повернути її до повноцінного життя?

Комплексна реабілітація в умовах відділення реабілітації клініки «Аксімед» допоможе зробити перший крок на шляху до видужання після інсульту. Під наглядом досвідченого медичного персоналу Ви зможете здобути навички, втрату яких спровокувало ушкодження головного мозку. Реабілітаційна команда нашого відділення — це висококваліфіковані неврологи, масажисти, фізіотерапевти, фахівці з фізичної реабілітації (ерготерапевти та кінезіотерапевти), логопеди, нейропсихологи, спеціально підготовлений середній медперсонал. Вони нададуть допомогу у відновленні втрачених функцій і створять сильну мотивацію до видужання.

До нашого відділення звертаються пацієнти, що пережили інсульт. Вони не опускають рук і не бажають миритися з наслідками захворювання і обставинами, що склалися внаслідок цього. Розроблений нами комплекс вправ і процедур при Вашому бажанні й наполегливій праці допоможуть перемогти постінсультну неповноцінність.

Реабілітація пацієнтів після інсультів у санаторіях загального профілю часто буває не досить ефективною — через те, що в таких установах відсутня сучасна технічна база й до того ж вони постійно перевантажені пацієнтами з найрізноманітнішою патологією. Зовсім інакше до постінсультного відновлення ставляться фахівці відділення реабілітації клініки «Аксімед»: ми уважно вивчаємо кожний конкретний випадок, виявляємо ступінь ушкодження головного мозку, оцінюємо стан хворого після інсульту (скутість і обмеження рухів, втрата пам’яті, мовні розлади) і знаходимо індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Методи реабілітації

Основний метод реабілітації постінсультних пацієнтів з порушеннями рухів (розладу координації, статики, парези) — це лікувальна фізкультура, яка дозволяє досягти часткового або повного відновлення функції рівноваги, спритності, сили, обсягу рухів і навичок самообслуговування. Крім того, показані курси масажу й фізіотерапевтичне лікування. Курс відновлення підкріплюють комплексною медикаментозною терапією. Важливим етапом реабілітації є навчання стояти, а далі — ходити. Спочатку це ходьба на місці, далі — по палаті, опираючись на приліжкову раму, потім — ходьба самостійно, з опорою на тростину або ціпок. Пробувати ходити, не опираючись на ціпок, можна тільки при незначному парезі ноги й гарній рівновазі.

Також в постінсультних хворих поетапно необхідно відновлювати самообслуговування й інші побутові навички. Спочатку це навчання найпростішим навичкам самообслуговування: особистій гігієні, самостійному прийманню їжі, а потім — і самостійному вдяганню (а це при паралізованій кінцівці досить непросто), користуванню ванною й туалетом.

Більше, ніж в третини пацієнтів, що перенесли інсульт, трапляються мовні порушення: дизартрія й афазія. Основа мовної реабілітації при даній патології полягає в заняттях з логопедом. Невід’ємний елемент реабілітації при інсульті — допомога професійних психологів, що допомагають впоратися з емоційними розладами й депресивними станами в пацієнта, а також його близьких людей.

Вкрай важливо якомога раніше почати реабілітацію після інсульту. Адже саме від цього залежить прогноз відновлення втрачених функцій, а також повернення до повноцінного життя. Найбільш ефективною є реабілітація в тих пацієнтів, що звернулися за допомогою в перші 6 місяців після хвороби. Тривалість реабілітації в нашому відділенні може займати від декількох днів до декількох місяців. Але, незалежно від давнини захворювання, досвідчені фахівці визначать для кожної людини, що звернулася за допомогою, індивідуальний реабілітаційний потенціал. Ми допоможемо досягти Вам максимально можливих результатів.

Записатись