Електроенцефалографія (ЕЕГ)

Електроенцефалографія (ЕЕГ) — це запис біоелектричної активності головного мозку, який здійснюється шляхом накладення електродів спеціального апарата — електроенцефалографа — на поверхню голови. На початку дослідження здійснюється запис фонової (без провокації зовнішніми подразниками) активності головного мозку: пацієнт сидить із заплющеними очима в тиші.

Потім проводиться запис викликаних потенціалів. Викликані потенціали — це реакція мозку на зовнішній подразник (світло, звук, частий глибокий подих).

Коли призначається Електроенцефалографія?

ЕЕГ призначається лікарем при багатьох захворюваннях головного мозку і найчастіше відіграє вирішальну роль у постановці діагнозу. Абсолютними показаннями до ЕЕГ є:

  • епілепсія;
  • судорожний синдром будь-якої етиології;
  • синкопальні напади (непритомності);
  • вегетативні розлади.

Окрім цих захворювань, ЕЕГ може призначатися лікарем для оцінки функціональної активності головного мозку при будь-якій його патології (цереброваскулярні захворювання, наслідки черепно-мозкових травм, нейроінфекції та інше). При епілепсії та судорожних синдромах ЕЕГ є індикатором ефективності проведеної терапії (зменшення або зникнення епіактивності мозку).

Клініка «Аксімед» має сучасний багатоканальний комп’ютерний енцефалограф, який дозволяє одержувати якісні та інформативні електроенцефалограми.

Записатись