Радикулопатія (радикуліт) є досить поширеним патологічним неврологічним синдромом, який виникає в результаті здавлювання спинномозкових корінців. Цей синдром також називається “корінцевим” і він супроводжується больовими відчуттями в попереку, шиї, кінцівках. Нерідко біль може відчуватися в області внутрішніх органів.

Причини радикулопатії (радикуліту)

Основною причиною радикулопатії є остеохондроз, але не виключено її розвиток внаслідок спинномозкової грижі, остеопорозу, різних зсувів хребців або їх інфекційного ураження.

Виникнення радикулопатії – це тривалий патологічний процес, під час перебігу якого відбувається утворення міжхребцевої грижі, яка потім здавлює спинномозкові нерви. Прояв болю безпосередньо залежить від пошкодженого нерва.

При ураженні поперекового відділу хребта болі проявляються в нижніх кінцівках та попереку, грудного – в спинному відділі, шийного – в шиї і верхніх кінцівках. Спостерігається посилення болю внаслідок підняття важких предметів або при інтенсивній руховій активності. Нерідко людина відчуває “стріляючу” біль в різних частинах тіла. Напади болю можуть бути спровоковані як фізичною напругою, так і емоційною.

Також больові відчуття найчастіше можуть виникнути вночі і під час сну, при цьому може спостерігатися підвищена пітливість, почервоніння або набряк шкірних покривів. Ще одним з ознак радикулопатії є порушення рухів і чутливості, нерідко ураження нерва може привести навіть до атрофії м’язів.

Клініка сучасної неврології “АКСІМЕД”, що знаходиться неподалік від станції метро Лівобережна, завжди готова надати Вам допомогу в боротьбі з радикулітом і багатьма іншими захворюваннями хребта. Кваліфіковані лікарі за допомогою сучасного цифрового малодозового апарату для рентгенографії проведуть високоточну діагностику і, скрупульозно вивчивши Ваші скарги та симптоми, підберуть індивідуальну тактику подальшого лікування.

У Клініці використовуються інноваційні методи лікування за допомогою сучасного обладнання. Найчастіше використовується немедикаментозне лікування, але в деяких випадках, може бути призначена і медикаментозна терапія. Радикулопатія не є захворюванням, це – симптом безлічі патологічних станів. Головне завдання наших лікарів – не просто зняти больові відчуття, але і виявити, усунути і запобігти рецидиву хвороби.

ЗАПИСАТИСЯ