Клініка сучасної неврології

   

Інсульт. Aksimed.ua. Лікування інсульту в Києві. Клініка Аксімед

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, що характеризується раптовою (протягом декількох хвилин, годин) появою осередкової неврологічної симптоматики (паралізація кінцівок, порушення мовлення, порушення координації, ковтання й т. ін.).

Усі інсульти поділяються на ішемічні (інфаркт мозку) і геморагічні (крововилив у мозок).

Мозковий інсульт належить до судинних захворювань головного мозку (цереброваскулярні хвороби) і залишається однією з найактуальніших проблем сучасної медицини, оскільки викликає стійку втрату працездатності та інвалідизацію Пацієнтів.

Зараз лише 10-20% осіб, що перенесли інсульт, повертаються до активного життя — в більшості ж випадків це грізне захворювання залишає після себе стійкий руховий або мовний дефект. І таке повернення неможливе без проходження повноцінного курсу реабілітації після інсульту.

 

Розвиток ішемічного інсульту

 

Ішемічний інсульт частіше розвивається в осіб літнього віку, його причини — атеросклероз мозкових судин і сонних артерій, артеріальна гіпертензія, захворювання серця, що супроводжуються порушенням ритму, цукровий діабет і комбінація цих факторів.

Наявність атеросклеротичної бляшки в судині згодом призводить до формування тромбу й закупорці судини — тоді й трапляється інсульт. Інший механізм — відрив частини тромбу в серці (після інфаркту, при аритмії), міграція його в головний мозок і закупорка мозкової судини (кардіогенна емболія).

Розвивається ішемічний інсульт найчастіше в ранкові години або вночі: у Пацієнта раптово слабшають кінцівки однойменної сторони (геміпарез), може порушуватися мовлення, координація рухів, ковтання, зір.

 

Симптоми інсульту

 

Симптоми залежать від локалізації в судинному басейні, у якому трапився інсульт. Як правило, при ішемічному інсульті Пацієнт залишається в свідомості, хоча контакт може бути утруднений через порушення мовлення.

Геморагічний інсульт (крововилив у мозок). Причиною крововиливу в головний мозок найчастіше є артеріальна гіпертензія. Артеріальна гіпертензія — стійке підвищення артеріального тиску (АД) ≥140/90 мм рт. ст., що супроводжується структурними змінами в органах-мішенях, одним з яких є головний мозок. Нелікована артеріальна гіпертензія супроводжується гіпертонічними кризами, під час одної з яких може трапитися розрив судинної стінки й крововилив у мозок.

При підозрі на мозковий інсульт Пацієнт або його родина повинні негайно викликати бригаду «швидкої допомоги»: усі гострі порушення мозкового кровообігу підлягають винятково стаціонарному лікуванню.

Процес відновлення після інсульту складний і тривалий: найчастіше в Пацієнта залишається грубий неврологічний дефіцит, висока летальність (особливо у випадку геморагічного інсульту). Тому інсульт, безумовно, необхідно попереджати.

Профілактиці інсульту й цереброваскулярних хвороб приділяється велика увага як у світі, так і в Україні. Профілактика — це корекція факторів ризику інсульту (артеріальна гіпертензія, підвищений рівень холестерину, підвищене згориання крові, цукровий діабет, ожиріння, паління, зловживання алкоголем, гіподинамія).

Дуже важливі відмова від паління, раціональні фізичні навантаження, нормалізація маси тіла, дієта з обмеженням вмісту солі й тваринних жирів, багата клітковиною й вітамінами.

За наявності відповідних факторів ризику пацієнти повинні бути адекватно обстежені (дослідження рівня глюкози крові, здатності, що згортає, холестерину, ведення щоденника артеріального тиску  дослідження судин голови та шиї, серця, ЕКГ і т. ін.).

 

Діагностика і лікування інсульту

 

При діагностиці артеріальної гіпертензії Пацієнту призначається таблетована антигіпертензивна терапія, при цьому дуже важливим є постійне (довічне) приймання гіпотензивних препаратів і контроль артеріального тиску.

При виявленні в пацієнта гіперхолестеринемії й атеросклеротичних бляшок на УЗД, підвищеної здатності до згортання крові пацієнту може бути призначена терапія протиатеросклеротичними препаратами й антиагрегантними засобами відповідно до показань.

Дуже важлива особистісна прихильність Пацієнта до лікування: виключення погрішностей і пропусків у прийманні ліків.

Наша Клініка має весь комплекс необхідних діагностичних тестів для оцінки факторів ризику інсульту й ефективності відновлювального лікування після нього.

Кваліфіковані фахівці — судинні неврологи завжди складуть Пацієнту індивідуальну програму профілактики цереброваскулярних хвороб і допоможуть повернути його до звичного/здорового способу життя.

Відновлювальне лікування після інсульту в спеціалізованому центрі Клініки «Аксімед» — застава успішного відновлення порушених рухових, мовних, когнітивних і соціальних функцій Пацієнта.

Відомо, що 2/3 усіх інсультів залишають грубий руховий дефект, і тому найбільш важливим питанням для пацієнта і його родини є профілактика повторних цереброваскулярних подій.

Найбільш важливим, безумовно, є довічне приймання так званих препаратів вторинної профілактики (антигіпертензивні засоби, протиатеросклеротичні препарати й антиагреганти за показниками), але особливу актуальність у відновлювальному періоді набувають реабілітаційні заходи.

Функціонуючий у Клініці «Аксімед» сучасний Центр реабілітації після інсульту обладнаний за останнім словом науки й практики відновлювального лікування.

У Центрі працює кваліфікована мультидисциплінарна бригада спеціалістів, які використовують європейські методики лікування й реабілітації, що дозволяє досягати поставлених цілей у найкоротші терміни.

Спеціалізоване лікування

Лікування в умовах стаціонару 
Перебування в відділенні (1 година) 110
Комплексне лікування у відділенні (1 день) 5500
Комплексне лікування у відділенні реабілітації 3 категорії складності (1 день)* 6600
Комплексне лікування у центрі реабілітації 2 категорії складності (1 день)* 7900
Комплексне лікування в центрі реабілітації 1 категорії складності (1 день)* 12300
Перебування супроводжуючого в палаті  (1 день) 1750
Індивідуальній догляд (пост) в умовах стаціонару 2 категорії складності (1 день) 600
Індивідуальній догляд (пост) в умовах стаціонару 1 категорії складності (1 день) 1100
Індивідуальний догляд няні на дому (1 день) 2300
Механотерапія 
Вертикалізатор BALANS  (тривалість 30 хв.) 600
Мотомед (тривалість 30 хв.) 600
КРД (кардіотренування, тривалість 30 хв.) 600
Реабілітційна Терапія 
Локомоторна терапія (тривалість 60 хв.) 750
Локомоторна терапія (тривалість 30 хв.) 580
Кінезіотерапія (тривалість 60 хв.) 750
Кінезіотерапія (тривалість 30 хв.) 630
Ерготерапія (тривалість 60 хв.) 630
Ерготерапія (тривалість 30 хв.) 520
Логопедія (тривалість 60 хв.) 550
Логопедія (тривалість 30 хв.) 450
Логопедія в умовах відділення 450
Психологічна корекція 550

*В залежності від ступеня тяжкості хворого

Крім того, у нас є також зал лікувальної фізкультури, оснащений устаткуванням від провідних світових виробників («Matrix», «Johnson»), де кваліфіковані реабілітологи та лікарі ЛФК підберуть індивідуальну програму для найбільш повного відновлення втрачених/порушених функцій у Пацієнта.

Інсульт. Aksimed.ua. Реабілітація після інсульту в клініці Аксімед, Київ

Закрыть
Ваше імя
Контактний телефон
Зручний час для дзвінка
Введіть код

Чому клініка "Аксімед"?

Поставити питання