Клініка сучасної неврології

   

Наша спеціалізація:

 
 

Фото Інсульту

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, що характеризується раптовою (протягом декількох хвилин, годин) появою осередкової неврологічної симптоматики (паралізація кінцівок, порушення мовлення, порушення координації, ковтання й т. ін.).

Усі інсульти поділяються на ішемічні (інфаркт мозку) і геморагічні (крововилив у мозок).

Мозковий інсульт належить до судинних захворювань головного мозку (цереброваскулярні хвороби) і залишається однією з найактуальніших проблем сучасної медицини, оскільки викликає стійку втрату працездатності та інвалідизацію Пацієнтів.

Зараз лише 10-20% осіб, що перенесли інсульт, повертаються до активного життя — в більшості ж випадків це грізне захворювання залишає після себе стійкий руховий або мовний дефект. І таке повернення неможливе без проходження повноцінного курсу реабілітації після інсульту.

Розвиток ішемічного інсульту

Ішемічний інсульт частіше розвивається в осіб літнього віку, його причини — атеросклероз мозкових судин і сонних артерій, артеріальна гіпертензія, захворювання серця, що супроводжуються порушенням ритму, цукровий діабет і комбінація цих факторів.

Наявність атеросклеротичної бляшки в судині згодом призводить до формування тромбу й закупорці судини — тоді й трапляється інсульт. Інший механізм — відрив частини тромбу в серці (після інфаркту, при аритмії), міграція його в головний мозок і закупорка мозкової судини (кардіогенна емболія).

Розвивається ішемічний інсульт найчастіше в ранкові години або вночі: у Пацієнта раптово слабшають кінцівки однойменної сторони (геміпарез), може порушуватися мовлення, координація рухів, ковтання, зір.

Симптоми інсульту

Симптоми залежать від локалізації в судинному басейні, у якому трапився інсульт. Як правило, при ішемічному інсульті Пацієнт залишається в свідомості, хоча контакт може бути утруднений через порушення мовлення.

Геморагічний інсульт (крововилив у мозок). Причиною крововиливу в головний мозок найчастіше є артеріальна гіпертензія.

Артеріальна гіпертензія — стійке підвищення артеріального тиску (АД) ≥140/90 мм рт. ст., що супроводжується структурними змінами в органах-мішенях, одним з яких є головний мозок. Нелікована артеріальна гіпертензія супроводжується гіпертонічними кризами, під час одної з яких може трапитися розрив судинної стінки й крововилив у мозок.

При підозрі на мозковий інсульт Пацієнт або його родина повинні негайно викликати бригаду «швидкої допомоги»: усі гострі порушення мозкового кровообігу підлягають винятково стаціонарному лікуванню.

Процес відновлення після інсульту складний і тривалий: найчастіше в Пацієнта залишається грубий неврологічний дефіцит, висока летальність (особливо у випадку геморагічного інсульту). Тому інсульт, безумовно, необхідно попереджати.

Профілактиці інсульту й цереброваскулярних хвороб приділяється велика увага як у світі, так і в Україні. Профілактика — це корекція факторів ризику інсульту (артеріальна гіпертензія, підвищений рівень холестерину, підвищене згориання крові, цукровий діабет, ожиріння, паління, зловживання алкоголем, гіподинамія).

Дуже важливі відмова від паління, раціональні фізичні навантаження, нормалізація маси тіла, дієта з обмеженням вмісту солі й тваринних жирів, багата клітковиною й вітамінами.

За наявності відповідних факторів ризику пацієнти повинні бути адекватно обстежені (дослідження рівня глюкози крові, згортання крові, холестерину, ведення щоденника артеріального тиску  дослідження судин голови та шиї, серця, ЕКГ і т. ін.).

 

Діагностика і лікування інсульту

 

При діагностиці артеріальної гіпертензії Пацієнту призначається таблетована антигіпертензивна терапія, при цьому дуже важливим є постійне (довічне) приймання гіпотензивних препаратів і контроль артеріального тиску.

При виявленні в пацієнта гіперхолестеринемії й атеросклеротичних бляшок на УЗД, підвищеної здатності до згортання крові пацієнту може бути призначена терапія протиатеросклеротичними препаратами й антиагрегантними засобами відповідно до показань.

Дуже важлива особистісна прихильність Пацієнта до лікування: виключення погрішностей і пропусків у прийманні ліків.

Наша Клініка має весь комплекс необхідних діагностичних тестів для оцінки факторів ризику інсульту й ефективності відновлювального лікування після нього.

Кваліфіковані фахівці — судинні неврологи завжди складуть Пацієнту індивідуальну програму профілактики цереброваскулярних хвороб і допоможуть повернути його до звичного/здорового способу життя.

Відновлювальне лікування після інсульту в спеціалізованому центрі Клініки «Аксімед» — застава успішного відновлення порушених рухових, мовних, когнітивних і соціальних функцій Пацієнта.

Відомо, що 2/3 усіх інсультів залишають грубий руховий дефект, і тому найбільш важливим питанням для пацієнта і його родини є профілактика повторних цереброваскулярних подій.

Найбільш важливим, безумовно, є довічне приймання так званих препаратів вторинної профілактики (антигіпертензивні засоби, протиатеросклеротичні препарати й антиагреганти за показниками), але особливу актуальність у відновлювальному періоді набувають реабілітаційні заходи.

Функціонуючий у Клініці «Аксімед» сучасний Центр реабілітації після інсульту обладнаний за останнім словом науки й практики відновлювального лікування.

У Центрі працює кваліфікована мультидисциплінарна бригада спеціалістів, які використовують європейські методики лікування й реабілітації, що дозволяє досягати поставлених цілей у найкоротші терміни.

Спеціалізоване лікування

Лікування в умовах стаціонару  
Перебування в відділенні (1 година) 180
Комплексне лікування у відділенні (1 доба) 6300
Комплексне лікування у відділенні реабілітації 3 категорії складності (1 доба) 7900
Комплексне лікування в центрі реабілітації 2 категорії складності (1 доба) 9300
Комплексне лікування в центрі реабілітації 1 категорії складності (1 доба) 13800
Комплексне лікування в центрі реабілітації 1 категорії складності із залученням додаткового персоналу (1 доба) 16600
Перебування супроводжуючого в палаті  (1 доба) 1950
Індивідуальній догляд (пост) в умовах стаціонару 2 категорії складності (1 доба)  680
Індивідуальній догляд (пост) в умовах стаціонару 1 категорії складності (1 доба)  1230
Індивідуальний догляд няні на дому (1 доба) 2550
* В залежності від ступеня тяжкості хворого  
Механотерапія  
Вертикалізатор BALANS  (тривалість 30 хв.) 680
Мотомед (тривалість 30 хв.) 680
КРД (кардіотренування, тривалість 30 хв.) 680
Реабілітаційна терапія  
Локомоторна терапія (тривалість 60 хв.) 830
Локомоторна терапія (тривалість 30 хв.) 650
Кінезіотерапія (тривалість 60 хв.) 1440
Кінезіотерапія (тривалість 30 хв.) 720
Ерготерапія (тривалість 60 хв.) 1220
Ерготерапія (тривалість 30 хв.) 610
Логопедія (тривалість 60 хв.) 820
Логопедія (тривалість 30 хв.) 490
Логопедія в умовах відділення 490
Психологічна корекція 630
Neurac-терапія (тривалість 30 хв.) 720
Neurac-терапія (тривалість 60 хв.) 1440
Neurac+Stimula терапія (тривалість 30 хв.) 790
Neurac+Stimula терапія (тривалість 60 хв.) 1100
Stimula терапія 200

Крім того, у нас є також зал лікувальної фізкультури, оснащений устаткуванням від провідних світових виробників («Matrix», «Johnson»), де кваліфіковані реабілітологи та лікарі ЛФК підберуть індивідуальну програму для найбільш повного відновлення втрачених/порушених функцій у Пацієнта.

Інсульт. Aksimed.ua. Реабілітація після інсульту в клініці Аксімед, Київ

Закрыть
Ваше імя
Контактний телефон
Зручний час для дзвінка
Введіть код

Чому клініка "Аксімед"?

Поставити питання