Клініка сучасної неврології

   

Наша спеціалізація:

 
 

Еластографія є абсолютно новою технологією візуалізації м'яких тканин, яка дозволяє оцінювати еластичність тканин органу, що досліджується або новоутворення на основі відмінностей їх еластичності.

Даний метод дуже схожий на традиційне ультразвукове дослідження, але в ході ультразвукової еластографії оцінюється еластичність (жорсткість) тканин. Оскільки здорові і пошкоджені тканини мають різну еластичність, дана методика дає можливість виявити і диференціювати новоутворення, в тому числі і злоякісні пухлини, на початкових стадіях.

Основне завдання еластографії - диференціальна діагностика між злоякісними і доброякісними новоутвореннями.

Як проходить процедура

На досліджувану область здійснюється додатковий тиск датчиком і фіксується зміна частоти ехо. Неоднорідні елементи органу (тканини), внаслідок неоднакової еластичності, скорочуються по- різному і візуалізіуются на екрані різним кольором.

Якісні зміни в структурі тканини можна оцінити за колірною шкалою на екрані ультразвукового приладу, що відбиває характер жорсткості (еластичності) досліджуваного утворення. Більш еластична структура візуалізується на екрані відтінками червоного і зеленого кольорів, жорстка - синім кольором. Висока жорсткість утворення є ознакою його злоякісного походження.

Основні переваги еластографії

  • Метод еластографії відрізняється високою діагностичною точністю визначення природи об'ємних утворень;
  • Еластографія дозволяє виявити дрібні, не пальповані утворення молочної залози і щитовидки;
  • За допомогою еластографії можна оцінити стан регіонарних лімфовузлів;
  • Наявність додаткових критеріїв доброякісності процесу, які виявляє еластографія, дає можливість зменшити число необгрунтованих пункцій. А при наявності показань забезпечує фахівцеві можливість провести прицільну пункцію патологічного утворення, що зменшує ризик виникнення ускладнень і підвищує достовірність діагностики.

Еластографія молочних залоз

Сьогодні еластографія є однією з найбільш затребуваних технологій в діагностиці раку молочних залоз, оскільки дозволяє виявити злоякісні новоутворення на ранній стадії.

Показання:

  • Пальповані утворення в молочних залозах, які вимагають уточнення їх природи;
  • Необхідність оцінки стану регіонарних лімфовузлів;
  • Визначення природи пальпованих утворень в молочних залозах;
  • Порівняльна діагностика між фиброаденомой і кістою з густим вмістом;
  • Присутність запального інфільтрату.

Еластографія щитовидної залози

Ультразвукова еластографія використовується в ендокринології як технологія, яка дозволяє відрізнити рак щитовидної залози від доброякісних утворень (аденома, колоїдна кіста). Завдяки еластографії можна виявити дрібні непальповані вузлики в щитовидній залозі.

У клініці «АКСІМЕД» ви можете пройти УЗД з еластографією об'ємних утворень, щитовидної залози, а також, молочних залоз.

Закрыть
Ваше імя
Контактний телефон
Зручний час для дзвінка
Введіть код

Чому клініка "Аксімед"?

Поставити питання