Інсульт – це завжди важке випробування для організму людини, пережити яке вдається далеко не кожному. Більшість з тих, хто переніс інсульт, до кінця життя змушені жити і кожен день продовжувати боротьбу з його наслідками: постійним головним болем і болем у м’язах, частковим або повним паралічем і втратою сили м’язових рухів, проблемами з мовним апаратом, втратою пам’яті, проблемами з розумінням і сприйняттям інформації.

Найчастіше люди, які перенесли інсульт, не в змозі доглядати і обслуговувати себе самостійно: через це вони в більшості випадків страждають депресією або постійно знаходяться в поганому настрої. У цій ситуації роль близьких, їх підтримка і допомога важливі як ніколи – саме все це часто допомагає хворому продовжувати боротьбу з наслідками інсульту.

Лікарі не перестають говорити про те, що з наслідками інсульту можна боротися, а також можна попереджати його появу.

Більше 90% всіх інсультів, які трапляються в світі – ішемічні. При ішемічному інсульті відбувається порушення кровопостачання головного мозку внаслідок перекриття або зменшення потоку крові по одній з артерій. В результаті блокади струму крові відбувається скорочення кровотоку в мозку, яке називають ішемією.

Симптоми ішемічного інсульту

  • Порушення в ході;
  • Порушення мови і утруднене розуміння слів;
  • Порушення зору;
  • Параліч або оніміння одного боку особи;
  • Раптовий і різкий головний біль.

Лікування ішемічного інсульту

Якщо раптом ви помітили у себе або одного зі своїх близьких хоча б один з цих симптомів – якомога швидше викликайте швидку допомогу. Навіть, якщо ви не впевнені в тому, що бачили – все одно обов’язково проконсультуйтеся у лікаря.

При ішемічному інсульті важливо не втрачати ні хвилини: чим довше людина проведе часу без допомоги, тим вище ризик отримання більш серйозних ускладнень.

Профілактика появи ішемічного інсульту

На щастя, ішемічний інсульт відноситься до групи станів, які можна змінити в кращу сторону: їх можна лікувати і можна зменшити ризик їх повторного виникнення.

Для профілактики появи ішемічного інсульту важливо стежити за своїм кров’яним тиском і рівнем холестерину в крові, а також відмовитися від куріння, оскільки саме ті шкідливі речовини, які є в смолі тютюнових виробів, впливають на процес звуження судин і подальший процес тромбоутворення.

Якщо ви хочете проконсультуватися у лікаря-невролога і отримати думку фахівця щодо профілактичних заходів при ішемічному інсульті – приходьте в Центр реабілітації після інсультів і травм клініки «АКСІМЕД».

Тут ви також можете розраховувати на допомогу нашої команди кваліфікованих реабілітологів, в разі якщо вам або вашим близьким потрібна допомога в боротьбі з наслідками ішемічного інсульту.

Ставтеся обдумано і відповідально до свого здоров’я – почніть профілактичні заходи по зменшенню ризику захворіти ішемічним інсультом вже сьогодні!

ЗАПИСАТИСЯ