Клініка сучасної неврології

   

Наша спеціалізація:

 
 

Фото інсульту спинного мозку

Спинальний інсульт - це один з видів мієлопатії (хвороб спинного мозку неврологічного характеру). Серед всіх інсультів займає 1-1,5% випадків. Також, як і у випадку з головним мозком, має дві форми:

  • ішемічний інсульт (інфаркт) спинного мозку - припинення кровонаповнення певної ділянки мозку і гіпоксія;
  • геморагічний інсульт - розрив кровоносної судини і крововилив в спинний мозок. Також можуть спостерігатися і минущі порушення спинномозкового кровообігу і транзиторні ішемічні атаки (мікроінсульт).  

Відмінною особливістю спинального інсульту є те, що виникає він зазвичай в більш молодому віці, ніж інсульт головного мозку, в 30-50 років. Без адекватного лікування вкрай рідко закінчується летально, але часто веде до інвалідизації.  

Причини розвитку спинального інсульту 

Причини інсульту спинного мозку криються не в самому спинному мозку, а в проблемах з кровоносними судинами, які його живлять. 

Провокують розвиток захворювання:

  • атеросклероз і закупорка артерій;
  • розрив кровоносної судини через травму або внаслідок його закупорки;
  • фізичне передавлювання артерій (остеохондроз, лістез хребців, грижі міжхребцевих дисків, пухлини в хребті, вроджені аномалії розвитку судин, судинні мальформації, аневризми (часто аорти);
  • варикозне розширення вен;
  • інфаркт міокарда і різке падіння кров'яного тиску;
  • порушення згортання крові (гемофілія, тромбоцитопенія).

Симптоми спинномозкового інсульту

Ознаки інсульту спинного мозку можуть коливатися в залежності від локалізації і ступеня ураження.Найхарактернішими неврологічними симптомами є: біль в спині (район хребетного стовпа), при ураженні верхнього відділу хребта - парез або параліч рук, біль в ногах, нестабільність, минуща кульгавість, можливі парези і  паралічі ніг, порушення роботи органів таза (довільне сечовипускання або дефекація), порушення чутливості спини і кінцівок. 

Складнощі в діагностиці виникають у зв'язку з тим, що болі можуть віддавати в різні частини тіла. Також через зв'язок спинного мозку з внутрішніми органами спостерігається безліч неспецифічних (НЕ неврологічних) симптомів, у зв'язку з чим інсульт може бути прийнятий за розсіяний склероз, грижу хребта, радикуліт, нефрити, запалення сечового міхура, захворювання шлунково-кишкового тракту (панкреатит, холецистит, дуоденіт, коліт), «жіночі» хвороби і так далі.  

Діагностика інсульту спинного мозку 

Як вже говорилося, спинальний інсульт може маскуватися під безліч інших станів, але завжди присутня загальний ознака - біль в спині.  

Звичайно, причин болю в спині безліч, однак наявність такого симптому завжди повинна насторожувати. Тому досвідчений невролог при наявності такої скарги відразу ж призначить: рентген хребта, комп'ютерну томографію спинного мозку, ревазографію або допплер судин, електронейроміографію, пункцію спинного мозку, лабораторні дослідження крові.

За результатами досліджень проводиться повторна консультація невролога і призначається лікування.  

Лікування спинального інсульту 

Як і в разі інсульту головного мозку, при спинальному інсульті основні дії в найгостріший період спрямовані на підтримку життєвих функцій організму, усунення причини інсульту, відновлення роботи серцево-судинної системи, нормалізацію артеріального тиску.  

Призначають препарати для розрідження крові (якщо причиною був тромб), міелорелаксанти, нейропротектори. В окремих випадках може знадобитися хірургічне відновлення пошкоджених судин. 

Якщо хворий паралізований - проводиться профілактика пролежнів і застійної пневмонії.  

Реабілітація після спинального інсульту 

Залежно від складності захворювання, наслідки інсульту спинного мозку можуть бути зовсім непомітними або мінімальними (легкий тремор пальців рук, минуща втрата чутливості шкіри спини). Однак часто інсульт супроводжується порушеннями рухових функцій кінцівок і навіть паралічем. 

Щоб повернути пацієнта до нормального життя, не можна нехтувати фізичною реабілітацією. Клініка неврології АКСІМЕД пропонує послуги свого реабілітаційного центру.  

Невролог оцінить стан хворого і визначить, чи можна вже приступати до відновлювальних заходів (оптимально починати реабілітацію - через 1-3 тижні після стабілізації стану хворого).  

Реабілітолог складе індивідуальну програму фізичних вправ і фізіотерапевтичних процедур, і буде її коригувати в міру проходження курсу.  

Реабілітаційний зал оснащений новітніми тренажерами, ортезами та роботизованими реабілітаційними комплексами. Відвідувати зал можна, перебуваючи на «повному» стаціонарі або в режимі денного стаціонару

Важливо пам'ятати, що після спинального інсульту хребет назавжди залишається «слабким місцем» організму. На період відновлення варто подбати про підтримуючі корсети і ортопедичні матраци / подушки.  

Проте, від корсета з часом необхідно буде відмовитися, так як його постійне носіння може викликати дистрофію м'язів спини та викликати викривлення хребта, нестабільність дисків і посилене навантаження на спинний мозок.  

Також хворим, які перенесли інсульт спинного мозку, щоб уникнути повторних порушень кровообігу (в тому числі і головного мозку, адже область захворювання одна), важливо вести здоровий спосіб життя: відмовитися від шкідливих звичок, збалансовано харчуватися, стежити за своєю вагою, рівнем артеріального тиску і цукру  / холестерину в крові, щодня прогулюватися на свіжому повітрі, давати тілу легкі фізичні навантаження.

Закрыть
Ваше імя
Контактний телефон
Зручний час для дзвінка
Введіть код
Поставити питання