У медицині неврозом називають групу психічних розладів особистості, основною причиною яких є проблеми з нервами.  Людина роками може жити абсолютно не підозрюючи про те, що у нього невроз: якщо захворювання проявляється лише одним-двома симптомами, виявити його самостійно практично неможливо до тих пір, поки захворювання не проявить себе в повну силу.  Саме тому важливо вміти помічати навіть найменші зміни Вашого загального психологічного стану, шукати причинно-наслідкові зв’язки в поведінці і вміти відрізнити можливу справжню проблему від надуманої.

Симптоми неврозу

До основних симптомів неврозу, на які звичайна людина навіть не зверне уваги, можна віднести:

  • нав’язливі думки, фобії та дії;
  • відчуття тривоги, страху, душевного неспокою;
  • постійне обдумування травматичних подій;
  • тривожність, дратівливість, плаксивість;
  • постійні безпричинні зміни настрою;
  • підвищена втомлюваність і слабкість.

Через такі симптоми псується спілкування і відносини з близькими, так починає вимальовуватися загальна картинка, і людина просто не може не запідозрити, що швидше за все у неї таки є  проблеми зі здоров’ям.

У людини погіршується загальний стан здоров’я (болі в серці, головні болі, розлади шлунково-кишкового тракту).

Людина може стати не рішучою, впертою, агресивною, конфліктною, озлобленою або надмірно підозрілою, сумлінною, страждати на перфекціонізм.

Людина з неврозом все сприймає дуже близько до серця і виливає весь негатив на близьких людях.

Також, як пояснюють фахівці клініки «АКСІМЕД», одним з головних симптомів неврозу можна назвати суперечливість системи життєвих цінностей людини: постійні зміни в перевагах, меті, ставлення до життя, до себе.

Дуже часто невроз є одним із наслідків або супутнім захворюванням при обсесивно-компульсивних розладах, анорексії, булімії, депресії.

Причини неврозу

Причиною виникнення неврозу можуть послужити як внутрішні конфлікти (власні думки і уявлення людини про себе і своє покликання), так і зовнішні чинники (вплив навколишнього середовища).  Ніхто з нас не може бути застрахований від цієї хвороби, і ніхто не може дати гарантію, що при одночасному збігу несприятливих умов наша психіка не постраждає.

Лікування неврозу

Лікуванням неврозу потрібно займатися тільки під чуйним наглядом психотерапевта, оскільки психологічний стан людини в період хвороби може бути досить хитким, і людина своїми діями може просто нашкодити самому собі.

Тільки хороший досвідчений психотерапевт зможе допомогти Вам не тільки уникнути подальших проблем зі здоров’ям і вибратися з психологічної «ями», а й повернути собі можливість знову радіти життю.  Ми радимо обов’язково звертатися зі своїми проблемами тільки до перевірених і кваліфікованих лікарів, які дійсно можуть Вам допомогти. Клініка сучасної неврології «АКСІМЕД» – це медичний заклад, в якому працюють саме такі фахівці.

Ви можете не боятися довірити нам своє здоров’я, тому що за роки існування наші лікарі допомогли сотням пацієнтів почати життя заново. Почніть і Ви свій шлях до одужання і нового здорового життя разом з нами.

ЗАПИСАТИСЯ