Депресією називають вид психічного розладу, що супроводжується зниженням емоційного фону, загальмованою рухової діяльністю і порушенням в реалістичному мисленні. Важливо відзначити, що в сучасному світі багато людей схильні до цього захворювання через гіперактивний спосіб життя, в результаті чого ЦНС не витримує постійних навантажень без потрібної кількості відпочинку.
Причини депресії
Згідно зі статистичними даними, в 90% випадках, основною причиною виникнення депресивної недуги є:
- Розлад афективного виду
- Наявність психологічної травми
- Переважання стійкого хронічного стресу.
Якщо каталізатором виникнення депресії стала психологічна травма, вона вважається реактивною. Для неї властиві такі події, як втрата близької людини, руйнування відносин, виникненням конфліктних ситуацій з робочим колективом, нестабільне фінансове становище, досягнення пенсійного віку, переїзд в інше місто або країну.
На окрему увагу заслуговує виникнення депресивного стану, коли людина досягає успіхів в початих справах. Професійні психологи пояснюють цей феномен тим, що відбувається тимчасова втрата цілей і сенсу для подальшої життєдіяльності.
Депресія невротичного характеру виникає на фоні постійного стресового стану. Найчастіше знайти певну причину знайти практично неможливо. Як правило, в процесі дослідження, пацієнт починає описувати своє життя, як суцільну низку невдач і втрат, що найчастіше має нереалістичну оцінку того, що відбувається.
Представниці жіночої статі схильні до виникнення депресивного стану частіше, ніж чоловіки. Однак є й інші фактори, що викликають захворювання: зайвий фінансовий достаток і злидні, знижена самооцінка, невдоволення собою, травми в дитячому віці, відсутність соціальних контактів в суспільстві, синдром «білої ворони».
Наступна група причин анатомічна, має на увазі захворювання на соматичному рівні або патологічні процеси, локалізовані в головному мозку. Відповідно до проведених досліджень, в половині випадків депресія виникає в процесі реабілітації після інфаркту або інсульту, 60% припадає на хронічні захворювання серцево-судинної системи, 15% переносять ЧМТ (черепно-мозкова травма).
Важливо!
Починаючи з XX століття, випадки захворювання почали частішати. Відповідно до проведених досліджень, порядком 18% світового населення страждають на цю недугу. Також численні спостереження фахівців показали, що жіноча стать більш схильна до депресивного стану, ніж чоловіки. Не має ніякого взаємозв'язку з віковою категорією. Якщо проводиться максимально ефективна терапія, то в 2/3 випадках настає значне поліпшення і повна ліквідація недуги.
Симптоми депресії
У медицині визначена тріада симптоматики, яка є основною при виникненні депресії, як захворювання:
- погіршення настрою;
- зменшення активності рухового апарату;
- гальмування розумових процесів.
Перший аспект часто характеризується як туга, почуття безвиході, відчуття, ніби у людини пропадають райдужні перспективи на подальше життя. Нерідко спостерігається підвищений рівень тривожності. Здається, що життя втратило сенс, колишні хобі і захоплення не приносять ніякого задоволення. Страждає самооцінка. В першу чергу пацієнт починає звинувачувати себе у всіх «смертних гріхах». Можуть з'являтися суїцидальні думки, все менше контактів відбувається з іншими членами суспільства. При розвитку невротичної депресії, як правило, ситуація складається протилежним чином: вони починають звинувачувати у всіх негараздах оточуючих людей.
При розвитку складного і тривалого депресивного стану, людина може втратити емоційну чутливість. Він може відчувати якусь порожнечу всередині. У деяких пацієнтів відбувається асоціація з нестерпним фізичним болем. Протягом доби відчуття можуть серйозно коливатися.
Через те, що розумові процеси серйозно сповільнюються, у людини можуть виникати труднощі з плануванням власного дня, складно проходить процес навчання, рішення стандартних завдань потребує докладання максимальних зусиль. Сприйняття погіршується, інформація практично не запам'ятовується.
Діагностика та лікування депресії в Клініці “АКСІМЕД” (м. Київ)
Діагностування депресії здійснюється тільки після збору якісного і максимально повного анамнезу, проходження тестів і бесіди з пацієнтом. Якщо у психотерапевта виникає підозра на розвиток депресії, то він перенаправляє пацієнта до інших фахівців, в залежності від того, які симптоми у нього спостерігаються.
ВАЖЛИВО!
Лікування депресії в умовах стаціонару відбувається винятково в найважчих випадках, коли людина навідріз відмовляється від їжі, практично не спить і зовсім відрікається від зовнішнього світу. Важливо взяти до уваги, що в більшості випадків, щоб позбутися від складної форми депресії, фахівці діють комплексно, використовуючи не тільки ефективні медикаментозні препарати, а також проводять індивідуальну терапію, бесіди, гіпноз.
Приватна клініка «АКСІМЕД» здійснює ефективне лікування різних психіатричних захворювань і розладів. Психіатрія - складна галузь медицини, що вимагає від лікарів максимуму знань і умінь. Тому всі співробітники нашої клініки - високопрофесійні, кваліфіковані та досвідчені фахівці.
Звертаючись в Клініку сучасної неврології «АКСІМЕД» Ви можете бути впевнені, що наші психотерапевти зроблять усе можливе, щоб навчити Вас знову радіти життю!