Клініка сучасної неврології

   

Наша спеціалізація:

 
 

Фото депресивного стану

Депресією називають вид психічного розладу, що супроводжується зниженням емоційного фону, загальмованою рухової діяльністю і порушенням в реалістичному мисленні.  Важливо відзначити, що в сучасному світі багато людей схильні до цього захворювання через гіперактивний спосіб життя, в результаті чого ЦНС не витримує постійних навантажень без потрібної кількості відпочинку.

Причини депресії

Згідно зі статистичними даними, в 90% випадках, основною причиною виникнення депресивної недуги є:

  • Розлад афективного виду
  • Наявність психологічної травми
  • Переважання стійкого хронічного стресу.

Якщо каталізатором виникнення депресії стала психологічна травма, вона вважається реактивною.  Для неї властиві такі події, як втрата близької людини, руйнування відносин, виникненням конфліктних ситуацій з робочим колективом, нестабільне фінансове становище, досягнення пенсійного віку, переїзд в інше місто або країну.

На окрему увагу заслуговує виникнення депресивного стану, коли людина досягає успіхів в початих справах.  Професійні психологи пояснюють цей феномен тим, що відбувається тимчасова втрата цілей і сенсу для подальшої життєдіяльності.  

Депресія невротичного характеру виникає на фоні постійного стресового стану.  Найчастіше знайти певну причину знайти практично неможливо. Як правило, в процесі дослідження, пацієнт починає описувати своє життя, як суцільну низку невдач і втрат, що найчастіше має нереалістичну оцінку того, що відбувається.

Представниці жіночої статі схильні до виникнення депресивного стану частіше, ніж чоловіки.  Однак є й інші фактори, що викликають захворювання: зайвий фінансовий достаток і злидні, знижена самооцінка, невдоволення собою, травми в дитячому віці, відсутність соціальних контактів в суспільстві, синдром «білої ворони».

Наступна група причин анатомічна, має на увазі захворювання на соматичному рівні або патологічні процеси, локалізовані в головному мозку.  Відповідно до проведених досліджень, в половині випадків депресія виникає в процесі реабілітації після інфаркту або інсульту, 60% припадає на хронічні захворювання серцево-судинної системи, 15% переносять ЧМТ (черепно-мозкова травма).

Важливо!

Починаючи з XX століття, випадки захворювання почали частішати.  Відповідно до проведених досліджень, порядком 18% світового населення страждають на цю недугу. Також численні спостереження фахівців показали, що жіноча стать більш схильна до депресивного стану, ніж чоловіки.  Не має ніякого взаємозв'язку з віковою категорією. Якщо проводиться максимально ефективна терапія, то в 2/3 випадках настає значне поліпшення і повна ліквідація недуги.

Симптоми депресії

У медицині визначена тріада симптоматики, яка є основною при виникненні депресії, як захворювання:

  • погіршення настрою;
  • зменшення активності рухового апарату;
  • гальмування розумових процесів.

Перший аспект часто характеризується як туга, почуття безвиході, відчуття, ніби у людини пропадають райдужні перспективи на подальше життя.  Нерідко спостерігається підвищений рівень тривожності. Здається, що життя втратило сенс, колишні хобі і захоплення не приносять ніякого задоволення.  Страждає самооцінка. В першу чергу пацієнт починає звинувачувати себе у всіх «смертних гріхах». Можуть з'являтися суїцидальні думки, все менше контактів відбувається з іншими членами суспільства.  При розвитку невротичної депресії, як правило, ситуація складається протилежним чином: вони починають звинувачувати у всіх негараздах оточуючих людей.

При розвитку складного і тривалого депресивного стану, людина може втратити емоційну чутливість.  Він може відчувати якусь порожнечу всередині. У деяких пацієнтів відбувається асоціація з нестерпним фізичним болем.  Протягом доби відчуття можуть серйозно коливатися.  

Через те, що розумові процеси серйозно сповільнюються, у людини можуть виникати труднощі з плануванням власного дня, складно проходить процес навчання, рішення стандартних завдань потребує докладання максимальних зусиль.  Сприйняття погіршується, інформація практично не запам'ятовується. 

Діагностика та лікування депресії в Клініці “АКСІМЕД” (м. Київ)

Діагностування депресії здійснюється тільки після збору якісного і максимально повного анамнезу, проходження тестів і бесіди з пацієнтом.  Якщо у психотерапевта виникає підозра на розвиток депресії, то він перенаправляє пацієнта до інших фахівців, в залежності від того, які симптоми у нього спостерігаються.

ВАЖЛИВО!

Лікування депресії в умовах стаціонару відбувається винятково в найважчих випадках, коли людина навідріз відмовляється від їжі, практично не спить і зовсім відрікається від зовнішнього світу.  Важливо взяти до уваги, що в більшості випадків, щоб позбутися від складної форми депресії, фахівці діють комплексно, використовуючи не тільки ефективні медикаментозні препарати, а також проводять індивідуальну терапію, бесіди, гіпноз.

Приватна клініка «АКСІМЕД» здійснює ефективне лікування різних психіатричних захворювань і розладів.  Психіатрія - складна галузь медицини, що вимагає від лікарів максимуму знань і умінь. Тому всі співробітники нашої клініки - високопрофесійні, кваліфіковані та досвідчені фахівці.

Звертаючись в Клініку сучасної неврології «АКСІМЕД» Ви можете бути впевнені, що наші психотерапевти зроблять усе можливе, щоб навчити Вас знову радіти життю!

Закрыть
Ваше імя
Контактний телефон
Зручний час для дзвінка
Введіть код
Поставити питання