Допомога психолога


Психолог – фахівець, який займається вивченням психологічних станів, процесів і якостей людини.
Психолог не виписує медикаменти і не  ставить діагнози, як, наприклад, психотерапевт або психіатр, його завдання – допомоги здоровим людям, які опинилися в непростій життєвій ситуації. Поради даного фахівця допомагають зняти нервозність, позбавитися від стресу, покращити відносини з оточуючими, а також, відновити гармонію з самим собою.

Що лікує психолог?

Психолог займається лікуванням легких психологічних розладів, які не пов’язані з патологічними змінами в головному мозку. Це:

  • Страхи, легкі фобії (що з’явилися в результаті певних подій у минулому);
  • особистісні розлади, пов’язані з заниженою або завищеною самооцінкою, викликані недовірою, образами, неправильним вихованням, невдалими стосунками або неправильно підібраними життєвими орієнтирами;
  • легкі неврози, які проявляються безсонням, апатією, відсутністю апетиту, і іншими симптомами;
  • кризові стани, які з’являються в певні вікові моменти людського життя – підліткові роки, криза середнього віку, стан менопаузи, перехід у вік «за сорок»;
  • стреси, пов’язані з відносинами чи будь-якими життєвими подіями;
  • інтимні проблеми психологічної природи.

Як лікує психолог

Робота психолога спрямована на особистість людини, вплив на його поведінкові фактори та сприйняття світу в цілому і конкретної ситуації зокрема. Хороший психолог не нав’язує свою позицію, не дає прямих порад, але допомагає людині більш детально розглянути ситуацію з усіх сторін, запропонувавши кілька варіантів вирішення проблеми.

Особливості прийому психолога

Відвідування фахівця може бути як регулярними, так і одноразовим. Пацієнт самостійно визначає необхідність і число візитів. Працюючи з пацієнтами, психологи дотримуються професійного кодексу, серед найважливіших пунктів якого – принцип «не нашкодь» і дотримання таємниці.