Клініка сучасної неврології

   

Наша спеціалізація:

 
 

Фото видалення інородного тіла з вуха

Ненавмисне потрапляння сторонніх предметів в нашу систему ЛОР-органів - проблема важлива і небезпечна, адже наслідки проникнення інородних тіл в організм через дихальні шляхи і стравохід можуть заподіяти як невеликий дискомфорт, так і стати фатальною причиною летального результату.  

У дихальні шляхи іноді потрапляють сторонні тіла самого різного походження: насіння, тирса, комахи, канцелярське приладдя або їх елементи, частинки будівельних матеріалів. 

Особливості анатомічної будови і фізіологічного комплексу функцій людської дихальної системи, допускають потрапляння тіл стороннього походження в дихальні шляхи організму.  Можливі наслідки такого "втручання" чужих для організму предметів, безпосередньо залежать від характеристик стороннього предмета, його походження, часу перебування в організмі.  

Сторонні тіла найчастіше потрапляють в ротову, носову, горлову частини глотки.

Ротова частина іноді може стати притулком для канцелярських деталей, невеликих металевих, дерев'яних, пластмасових елементів, рибних кісток, можливих варіантів насправді дуже багато.  Найбільш тривожними симптомом є різкі болі в горлі при ковтанні.

Огляд пацієнта ЛОРом

Для того, щоб встановити діагноз, ЛОР проводить фарингоскопію, а попередньо - ретельний огляд ротової частини глотки, з детальним оглядом мигдалин, мови і задньої стінки глотки.  Слід підкреслити, що тривале перебування тіл стороннього походження безпосередньо в глотці людини може стати причиною паратонзиллярних і заглоткових абсцесів, кровотечі.  

Медична допомога при видаленні сторонніх тіл 

Вилученням сторонніх тіл з порожнини глотки зазвичай займаються фахівці за допомогою пінцетів, кровоспинних затискачів.  Чужі для нашого організму предмети в гортаній частині глотки, а разом з тим і в стравоході, за твердженням лікарів з клініки сучасної неврології "АКСІМЕД", зустрічаються досить часто.  Симптоматика при цьому схожа з симптомами при наявності сторонніх тіл в самій горлянці. 

Зазвичай у Пацієнтів яскраво виражене уповільнення серцебиття, дихання, блідість обличчя.  

Попадання сторонніх предметів в ніс і нижній носовий хід, як стверджують ЛОРи, також явище досить поширене.  В навколоносових пазухах чужорідні тіла зустрічаються в більш екстремальних випадках: при вогнепальних пораненнях, колотих ранах.  Оперативно діагностувати подібні предмети і ступінь нанесених ушкоджень буває складно через кровотечі, набряки, інфільтрації слизової оболонки.  

Процес видалення сторонніх тіл варто починати з застосування судинозвужувальних препаратів, а потім природним шляхом спробувати видути з носа все непотрібне.  В іншому випадку, проводять механічне видалення спеціальними інструментами пінцетом, щипцями, зондом або гачком, якщо є необхідність, Пацієнту вводять знеболювання.  З навколоносових пазух всі сторонні предмети видаляють виключно хірургічним шляхом. 

Куди звернутися за допомогою ЛОРа у Києві?

Якщо сталася така неприємна ситуація з Вами чи Вашими близькими, не зволікайте! Якомога швидше зверніться до ЛОРа. Наша клініка “АКСІМЕД” знаходиться у Києві, неподалік від станції метро Лівобережна. Дістатися до нас дуже просто і швидко. Записатися на прийом до ЛОРа можна по телефону або на сайті онлайн. В надзвичайних випадках, наші лікарі завжди допоможуть Вам вирішити будь-яку проблему. Вам не доведеться чекати у черзі, доки на Вас зверне увагу лікар, як у державних клініках.

Закрыть
Ваше імя
Контактний телефон
Зручний час для дзвінка
Введіть код
Поставити питання