Клініка сучасної неврології

   

Наша спеціалізація:

 
 

Фото лікування медикаментозно залежного риніту

Сира і холодна погода, підвищений вміст алергенів в повітрі, важкі інфекційні захворювання можуть стати причиною гострого запалення носової слизової оболонки.  Розглянемо детальніше риніт медикаментозної залежності.

Що таке медикаментозний риніт?

Медикаментозний риніт - це як гостре, так і хронічне запалення слизової оболонки, викликане застосуванням медичних препаратів (зазвичай це ліки інтраназального застосування від нежиті).  Уже після першого використання подібних препаратів для звуження судин, в носі можна відчувати дрібні спазми. Але незабаром, після декількох годин активної судинозвужуючої дії, заблоковані нервові закінчення вивільняються і дрібні судини носа розширюються. Слизова оболонка знову набухає. 

Пацієнт знову починає закапувати ніс краплями чи спреями, які хоч ненадовго полегшують його стан. Близько 3-5 днів необхідно організму для звикання до подібних препаратів.  По закінченню цього терміну дія назальних крапель або спреїв триває максимум кілька годин, або взагалі не допомагає при нежиті.  

Причини медикаментозно залежного риніту

Структурні зміни в слизових залозах призводять до розвитку медикаментозного риніту, симптомами якого можуть бути:

  • ускладнення носового дихання;
  • значне погіршення нюху;
  • свербіж і печіння в носовій порожнині; 
  • можливі невеликі виділення з носу, чхання;
  • хропіння під час сну.  

Лікування медикаментозного риніту у клініці “АКСИМЕД” у м. Київ 

Процес лікування медикаментозного риніту полягає, перш за все, в повній відмові від судинозвужувальних препаратів.  У разі, якщо Пацієнт не готовий до абсолютного виключення конкретного медпрепарату, лікарі клініки "АКСІМЕД" радять своїм Пацієнтам закапувати кілька крапель або спрея впродовж декількох днів тільки в одну ніздрю.  Наступні кілька днів ту ж дозу препарату закапувати вже в іншу ніздрю. Потім по можливості припинити використання цих назальних крапель. 

Фармакологічне лікування медикаментозного риніту зазвичай складається з використання глюкокортикостероїдні гормонів інтраназального введення.  

ВАЖЛИВО! 

Фахівці клініки "АКСІМЕД" акцентують увагу на тому, що терапевтичний ефект подібних лікувальних препаратів проявляється поступово, тому категорично не можна припиняти курс їх прийому, навіть якщо Вам це здається абсолютно неефективним. 

Для загальної профілактики організму від риніту потрібно багато гуляти і проводити час на свіжому повітрі, систематично зволожувати повітря в будинку і на робочому місці, відмінно підходять інгаляції з хвойними маслами. 

Щоденні процедури промивання носа солоною водою або розчинами на базі морської води прекрасно доповнять курс профілактичних процедур проти риніту.  

ВАЖЛИВО!

Будьте пильні, регулярно вдавайтеся до профілактичних заходів. При перших симптомах медикаментозного риніту звертайтеся до фахівців клініки сучасної неврології "АКСІМЕД”, що знаходиться у м. Київ неподалік від станції метро Лівобережна.

  

Закрыть
Ваше імя
Контактний телефон
Зручний час для дзвінка
Введіть код
Поставити питання