Таке складне на перший погляд поняття, як тонзиліт – означає знайоме багатьом не з чуток, запалення гланд (мигдалин).  Коли причиною запалення є ОРВІ-інфекції, в медицині такий тонзиліт називають вірусним. Якщо запальний процес викликаний шкідливими бактеріями (стрептокок і т.д.) – бактеріальний тонзиліт.

Найчастіше ЛОР-спеціалістам клініки «АКСІМЕД» у Києві доводиться зустрічатися із загостреною формою тонзиліту – ангіною, що автоматично гарантує хворому біль в горлі, першіння, підвищення температури тіла.

Незважаючи на те, що в людському організмі 6 мигдалин, тонзиліт – це запалення тільки двох, піднебінних мигдалин, розташованих з боків від входу в саму глотку.  Саме ці мигдалини виконують роль захисників від інфекцій. Мигдалини захищають дихальну систему від можливих інфекцій, що потрапляють в людський організм з повітрям завдяки виділенню захисних речовин, таких як інтерферон, лімфоцити, гамма глобулін.  Але якщо імунітет Пацієнта ослаблений, а віруси і бактерії безперервно намагаються порушити оборонну функцію організму, мікроби починають розмножуватися і в самих мигдалинах, сприяючи проявам вірусного або бактеріального тонзиліту.

Симптоми тонзиліту

Якщо вірусна ангіна – це прямий наслідок ГРВІ і не вимагає особливого курсу лікування, то бактеріальна ангіна – це серйозний привід записатися на прийом до ЛОРа у клініку “АКСІМЕД”.  До основних симптомів гострого тонзиліту, а одночасно і приводом термінової консультації у лікаря, може стати:

  • стрімке підвищення температури тіла;
  • загальна слабкість;
  • головний біль;
  • збільшення лімфовузлів;
  • сильний біль при ковтанні їжі.

Регулярні тонзиліти, а особливо бактеріальні, можуть стати причиною хронічної ангіни, яка значно небезпечніше для організму, ніж гостра.

Як і для будь-якого іншого хронічного захворювання, тонзиліту характерні періоди загострення і ремісії.  Небезпека полягає в безперервній ймовірності розвитку алергії, інтоксикації організму і поширенню інфекції від запалених мигдалин по всьому організму, навіть в період відносного затишшя – ремісії.  Хронічний тонзиліт цілком здатний спровокувати такі інфекційні захворювання, як міокардит, ревматизм, пієлонефрит, гломерулонефрит і інші.

Найкращий ЛОР у Києві, записатися на консультацію

ЛОР-фахівці з клініки сучасної неврології “АКСІМЕД” нагадують, що не тільки навколишнє середовище впливає на прояв або відсутність ознак ангіни. Патологічно це може бути викликано індивідуальними особливостями будови гланд, схильністю до гнійних виділень і їх накопичення, загальним станом імунної системи організму,  а найнебезпечніше – це не до кінця вилікуваною ангіною. Саме перерваний процес лікування або недостатньо тривалий комплекс лікувальних процедур є найбільшою загрозою появи ознак хронічного тонзиліту.

У кращій неврологічної клініці “АКСІМЕД” на Лівобережній, вам завжди зможуть організувати сучасну діагностику стану мигдалин, щоб запобігти їх запалення, або прописати індивідуальний курс лікування, якщо запалення все-таки виявиться.           Бережіть своїх близьких і рідних від негативного впливу факторів зовнішнього середовища, цілий рік зміцнюйте імунітет, займайтеся спортом і оздоровчою фізкультурою, дотримуйтеся правильного харчування і Ви не залишите хворобам ніяких шансів!

Записатися на прийом до ЛОРа ви можете онлайн на нашому на сайті або зателефонувавши в клініку “АКСІМЕД”. Крім того, якщо Ви почуваєте себе дуже погано, наш спеціаліст може приїхати до Вас додому. Ціни за консультацію ЛОРа вказані на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ