Отит – це досить поширене захворювання у дітей і дорослих, яке часто виникає як наслідок синуситу, ускладнень після грипу, ОРВІ. Медична наука дає отиту наступне визначення – запальний процес у внутрішньому, середньому чи зовнішньому вусі.

Причини отиту і його різновиди

Отит зовнішнього вуха найчастіше викликають бактерії або грибкові інфекції, що потрапляють на поверхню вуха і утворюють з часом фурункули.  Причинами запалень в середній частині вушної порожнини можуть бути простудні захворювання, сильна зміна тиску повітря при перельоті, під водою.  Внутрішній отит, як правило, є ускладненою формою середнього отиту.

Крім диференціації за “розташуванням”, отит класифікують на катаральний і гнійний, виходячи із симптомів.

При катаральному отиті у хворого спостерігаються потужні запальні процеси, але без гнійних виділень.

Гнійний отит найчастіше виникає після занесення бактеріальної інфекції у вухо разом з водою, або як наслідок порушення зовнішнього захисного шару шкіри вуха.

ЛОР-лікарі клініки сучасної неврології “АКСІМЕД” у Києві нагадують всім, що подібні захворювання найчастіше розвиваються при ослабленому імунітеті і загальному виснаженні організму.  Ось чому так важливо зміцнювати свій організм вітамінами і активними фізичними навантаженнями, ретельно доліковувати будь-які інфекційні захворювання. Адже недолікований або зовсім нелікованих отит найчастіше перетікає в хронічну стадію свого розвитку, більш того, може спровокувати ускладнення у вигляді менінгіту, гнійного менінгоенцефаліту, абсцесу мозку.

Симптоми хронічного отиту:

  • значне погіршення якості слуху;
  • сильний головний біль у вусі, що віддає в скроню;
  • різке підвищення температури тіла;
  • запаморочення і блювота (при гнійних отитах).

Лікування та реабілітація після отиту

Процес лікування і реабілітації після отиту потрібно починати при перших же симптомах, звернувшись за консультацією до ЛОРа медичного закладу “АКСІМЕД”.  Як і інші інфекційні захворювання, отит лікується в залежності від причин і місця запалення. Лікарі часто виписують хворому місцеві антисептики і судинозвужувальні краплі в ніс (при отиті, внаслідок нежитю).

Спостерігаючи у Пацієнта симптоми гнійного отиту, отоларингологи зазвичай виписують антибіотики.  Лікарі клініки «АКСІМЕД» закликають Пацієнтів пам’ятати, що самолікування може надовго ускладнити і затягнути процес лікування отиту, а позитивний результат лікування можливий лише при бездоганному дотриманні рекомендацій лікуючого лікаря.

Для профілактики і попередження отитів важливо своєчасно вилікувати застуду і грип.

Досвідчені ЛОР-лікаря на консультаціях радять своїм Пацієнтам намагатися не плавати без спеціальних вушних тампонів, а також ретельно чистити вуха косметичними ватними паличками.  Відмінною профілактикою проти різних видів отиту буде зміцнення імунітету.

Клініка “АКСІМЕД” знаходиться у Києві неподалік від станції метро Лівобережна. Записатися на прийом до ЛОРа Ви можете на сайті або по телефону. Ціни вказані на сайті. Уважне ставлення, діагностика на сучасному обладнанні, індивідуальний підхід до кожного пацієнта та підбір правильного курсу лікування забезпечать Вам швидке одужання.

ЗАПИСАТИСЯ