Лікування аденоїдів


Протягом усього життя людини, в його в ротову порожнину тим чи іншим чином потрапляють тисячі небезпечних мікробів.  Проникненню цих шкідливих для людини мікроорганізмів у внутрішні органи перешкоджають мигдалини. Вони розташовані в глотці і виконують життєво необхідну захисну функцію.

У зв’язку з гострою необхідністю захисного бар’єру – аденоїди найкраще розвинені у маленьких дітей, а паралельно з розвитком і дорослішанням дитини мигдалинам характерний процес атрофування.

Діагноз «аденоїди» – означає для хворого розростання лімфоїдної тканини носоглоткових мигдалин, може супроводжуватися ускладненням вільного дихання носом, частим хропінням під час сну, нежиттю і гугнявим голосом.  Найчастіше захворювання зустрічається у дітей віком від 3 до 10 років.

Оперативне лікування і профілактика аденоїдів особливо важлива для нормального розвитку і функціонування організму дитини.

Наслідки аденоїдів – регулярні простудні захворювання, значне зниження слуху, часті запалення середнього вуха, навіть затримка розвитку, зміна голосу, невиразна мова, неправильний прикус.

Медична допомога при діагнозі аденоїди

Важливо з’ясувати, що ж все-таки є причиною симптомів цієї недуги.  Перш за все, отоларингологи з неврологічної клініки «АКСІМЕД» радять звернути увагу на можливу генетичну схильність людини до збільшення розмірів аденоїдів.  Причиною цього можуть служити порушення нормального функціонування ендокринної та лімфатичної систем. Найчастіше діти, що мають проблеми з аденоїдами, мають проблеми зі щитовидною залозою, що супроводжуються схильністю до повноти, млявістю і апатичністю.

Профілактика аденоїдів

Для профілактики розростання аденоїдів необхідно дотримуватися оптимального режиму харчування, особливо уникати переїдання і впливу вірусних захворювань. Запалення мигдалин може посилюватися або виникати повторно після таких сильних вірусних захворювань, як дифтерія, кір, скарлатина, коклюш. Дітям зазвичай роблять спеціальні щеплення від таких хвороб.  Потрапляючи в організм, вищезгадані інфекції здатні негативним чином вплинути на життєдіяльність людини.

Отоларингологи клініки сучасної неврології «АКСІМЕД» стверджують, що будь-які порушення роботи мигдалин можна легко розпізнати за допомогою діагностичних процедур: фарингоскопії, риноскопії, рентгеноскопії.  Після встановлення діагнозу, фахівці-отоларингологи розробляють програму лікування для Пацієнта. В особливо складних випадках лікарі можуть призначити процедуру кріодеструкції аденоїдів або ендоскопічного видалення мигдалин.

При збільшенні мигдалин першого ступеня ЛОРи клініки «АКСІМЕД» зазвичай прописують хворому консервативну терапію, місцеву (наприклад, закапування 2% розчином протарголу) і загальну. Для загального зміцнення організму отоларингологи рекомендують збільшити вживання продуктів, що містять вітаміни і мікроелементи, кальцій і риб’ячий жир.

Бережіть себе і своїх малюків, регулярно проходьте огляди у ЛОРа в клініці сучасної неврології «АКСІМЕД», до якого Ви з легкістю можете записатися на прийом на сайті чи по телефону!