Клініка сучасної неврології

   

Наша спеціалізація:

 
 

Фото захворювання придаткових пазух носа

Придаткові пазухи носа Ви ще можете знати, як навколоносові синуси.  З точки зору людської анатомії - це порожнини в кістках нашого черепа, які повітроносні за своєю будовою і сполучені з носом. 

Основні функції придаткових пазух 

Саме завдяки цим синусам ми з вами можемо:

 • вільно дихати холодним або сухим морозним повітрям, адже повітря саме в придаткових пазухах зігрівається і, що не менш важливо - зволожується;
 • мати гарний вібруючий і резонуючий голос; 
 • бути впевненими у тому, що наші очні яблука, коріння зубів і інші чутливі елементи людського обличчя можуть бути захищені від можливих різких змін температурної амплітуди;
 • у вигляді додаткових пазух носа ми маємо додатковий орган почуттів, завдяки їх барорецепторним властивостям;
 • вони пом'якшують удар при падінні, завдяки протиударним властивостям пазух. 

 Навколоносових синуси формуються у людини на внутрішньоутробному етапі розвитку організму, а остаточне їх становлення спостерігається в період активного статевого дозрівання.  

Види придаткових пазух 

 • Основні (клиновидні) пазухи;
 • верхньощелепні (гайморові) пазухи;
 • фронтальні (лобові) пазухи;
 • клітини гратчастого лабіринту.

ЛОР-лікарі клініки «АКСІМЕД», відзначають, що протяжність, форма і т. д. кожної окремої пазухи може варіюватися, залежно від перенесених дитиною в ранньому віці захворювань.  У разі запалення, процес протікання хвороби кожної окремо взятої пазухи відрізняється від інших. Відповідно і лікування потрібно кожній додатковій пазусі індивідуальне.  

Які хвороби виникають при запаленні придаткових пазух?

Як правило, в придаткових пазухах вільно циркулює повітря.  У той же час, через часте накопичення в дихальних порожнинах слизу, гною, появи новоутворень, може виникнути запальний процес.  Він, в залежності від ураженої пазухи, може мати наступне медичне визначення:

 •  гайморит - поразка верхньощелепних порожнин; 
 •  фронтит - запальні процеси лобних пазух;
 •  сфеноідит - порушення функціонування основної пазухи.  
 •  рідкісний випадок запалення всіх синусів разом - пансинусит. 

Причини запалення навколоносових пазух

Найчастіше основною причиною виникнення у хворого запалення навколоносових пазух лікарі визначають простудні захворювання, які не долікували або зовсім і не лікували.  Фахівці з ЛОР-патології, що працюють в клініці сучасної неврології "АКСІМЕД" у Києві, радять звертатися за консультацією, коли від хворого надходять скарги на постійно закладений ніс, перманентний нежить і на додаток, гострий біль в очах.  

Записавшись на прийом до ЛОРа, лікар проводить детальну діагностику за допомогою спеціальних дзеркал, що дозволяють побачити і розглянути всю фронтальну частину пазухи.  Якщо цього лікарю буде недостатньо для постановки точного діагнозу, він може направити хворого на ендоскопічне обстеження або рентген.  

При хронічних проявах синуситу кілька разів на рік, необхідно зробити знімок СТ за допомогою комп'ютерної томографії.  

Як правило, людський організм запрограмований на самостійне позбавлення від синуситів і інших запалень.  Але в зв'язку з перманентною зайнятістю і неможливістю приділяти увагу своєму здоров'ю, у деяких пацієнтів виникають ускладнення.  Тому лікарі клініки "АКСІМЕД" рекомендують не втрачати часу, а при наявності перших скарг, записатися на прийом до профільного фахівця. 

Де знайти хорошого ЛОРа у Києві, який готовий негайно допомогти навіть у вихідний день?

В крайніх випадках ускладнень Пацієнту потрібно хірургічне втручання.  Таким чином, з метою уникнення ускладнень, при наявності подібних симптомів варто проконсультуватися у кваліфікованих ЛОР-спеціалістів клініки “АКСІМЕД”, що знаходиться неподалік від станції метро Лівобережна. Спеціалісти готові оперативно надати ефективну медичну допомогу, а при необхідності приїхати додому до Пацієнта.

Ціни на консультацію у ЛОРа, виїзд на дім і всі необхідні процедури вказані на сайті. Якщо Ви дуже погано себе почуваєте, наші лікарі готові Вам допомогти навіть у вихідний день. Звертайтеся!

 

Закрыть
Ваше імя
Контактний телефон
Зручний час для дзвінка
Введіть код
Поставити питання