Біль у попереку
Мало знайдеться серед нас людей, які жодного разу б не відчували неприємні болі в попереку. За статистикою лікарів-невропатологів з клініки "АКСИМЕД" - саме такі больові імпульси найчастіше стають приводом для звернення за консультацією до невропатолога.
Цікаво, що проблеми з поперековим відділом хребта загострюються, як правило, в самому працездатному віці - 30-40 років. Насторожує? Адже хто з нас хоче витратити свої найкращі роки на лікування такого захворювання.
Причини болю в попереку
Болі в попереку природним чином виникають при постійних навантаженнях на м'язи спини, перевтомі, кисневому голодуванні, при недостатньо активному кровопостачанні і припливі крові.
Поширені хвороби хребта ще більше сприяють загостренню больового синдрому, це: остеохондроз, сколіоз, радикуліт, міжхребцеві грижі.
До факторів ризику також належать:
- тривале і одноманітне положення тіла (робочий день офісного співробітника яскравий тому приклад);
- дефіцит вітамінів в організмі (фолієва кислота, С, В6, В12);
- надмірні фізичні навантаження на певну групу м'язів.
Звичне нам поняття радикуліт часто плутають з подібним діагнозом "люмбалгія" - що означає болі в попереку внаслідок різких нахилів, поворотів, переохолодження організму або піднімання важких предметів. Біль зазвичай загострюється і частково переходить на ноги, може віддавати в п'яту і пальці стопи. Найнеприємніше, що при спробі змінити поточний стан тіла, больові симптоми посилюються в рази.
Радикуліт же відрізняється від люмбалгії наявністю відчуття слабкості в кінцівках або їх оніміння. Проте причини таких подібних між собою недуг ідентичні. Фактори ризику зазвичай впливають на організм людини протягом тривалого періоду часу (робота, тривала хвороба і т д).
Найчастіше саме фізичні перенавантаження в накопичувальній формі стають причиною незворотного пошкодження міжхребцевих дисків.
Лікування поперекових болів
Для запобігання серйозних наслідків захворювань хребта і поперекового відділу, зокрема, потрібно вчасно звернутися за консультацією і діагностикою до невропатолога або ортопеда-травматолога. Лікар проведе первинний огляд, при необхідності призначить додаткову комп'ютерну діагностику або лабораторне обстеження. В одній з кращих часних неврологічних клінік України "АКСИМЕД", що знаходиться в м. Київ біля станції метро Лівобережна, для пацієнтів створені кращі умови для лікування і відновлення. Записатися на прийом до невропатолога в часну клініку “АКСИМЕД” можна по телефону або онлайн на сайті.