Клиника современной неврологии

   

Клиника неврологии Аксимед в Киеве
Наша специализация:

 
 

 

На останньому за терміном проведення  Східноєвропейському конгресі з болю (серпень 2013) повідомлялося, що 20% дорослого населення України страждають від періодичного болю у нижній частині спини (БНЧС) вертеброгенного походження, що супроводжується функціональним обмеженням рухів хребта та погіршенням якості життя пацієнтів

 


Обов’язковою складовою сучасного комплексного лікування пацієнтів з БНЧС є фізична реабілітація (ФР) як науково обгрунтована практика використання фізичних вправ, фізіологічна дія яких забезпечує відновлення насамперед рухової функції хребта.

 


На жаль, ще досі не визначені стандартні критерії ефективності ФР, які відповідають вимогам доказової медицини та можуть використовуватись в амбулаторних умовах лікування хворих з цією патологією.

 


Мета дослідження – провести апробацію сучасних валідних тестів  визначення стану рухової функції хребта та якості життя як таких, що характеризують ефективність ФР пацієнтів з БНЧС.

 


Методи та результати дослідження

 

З існуючих сучасних методів кількісної (бальної) оцінки інтенсивності болю та ступеню функціональних обмежень рухової функції хребта, нами обрана 2х компонентна шкала ризику болю у нижній частині спини в офісних службовців BROW (Back pain Risk Score for Office Workers) Шкала передбачає заповнення опитувальника з варіантами відповідей пацієнта щодо особливостей умов праці та визначення індексу болю у спині (BAI)  при виконанні 5-ти люмбальних рухів (нахили тулуба вперед, назад, ліворуч-праворуч та з поворотами назад «скручування»). Повний опис шкали BROW представлено у журналі Медицина невідкладних станів № 7-8(46-47) 2012 с.172.

 


Нами встановлено, що шкала BROW є достовірним та надійним методом оцінювання ефективності фізичної реабілітації пацієнтів з БНЧС, придатним до використання в амбулаторних умовах, займає 5-7 хв. та дозволяє пацієнту наочно впевнитися у стані рухової функції хребта до початку фізичної реабілітації та після її завершення.Закрыть
Ваше имя
Контактный телефон
Удобное время звонка
Введите код с картинки

Почему клиника "Аксимед"?

Задать вопрос