Клініка сучасної неврології

   

Наша спеціалізація:

 
 

Кластерний головний біль: болісне випробування для людини. Такий біль має «пучковий» характер, його називають ще мігренозною невралгією Гарріса, синдромом Хартона.  

Біль дуже сильний і з'являється, як правило, з однієї сторони, не проходить довгий час. Між нападами є періоди ремісій. На відміну від головного болю напруги, який спостерігається в основному у жінок, кластерний біль частіше проявляється у чоловіків 30-ти років і старше.

Фото кластерного головного болю  

Види і особливості кластерного болю

  • Найчастіше біль з'являється вночі чи ввечері, тому нерідко деякі люди навіть прокидаються від болю, зазвичай 1-3 рази на добу;
  • головний біль може тривати від 15 хвилин до трьох годин;
  • з'являється біль з одного боку голови, повільно переходячи в область скроні, очей і лоба, в кінцевому підсумку може віддавати навіть в потилицю і шию; 
  • біль іноді буває настільки сильним, що людина може навіть битися об стіну, падати на коліна і всіляко проявляти болісні страждання; 
  • почервоніння обличчя, почервоніння очей на стороні болю;
  • сльозотеча на стороні болю, а також опущення або набряк повік; 
  • закладеність носа, слизові виділення з боку болю.  

Причини виникнення кластерного головного болю

У той час, як закінчується напад, людина може відчувати полегшення і навіть ейфорію, свободу і спустошеність, ясність думок.  

Настільки болісні напади можуть виникнути з різних причин. Найпоширеніші з них - прийом алкоголю, прийом судинорозширювальних препаратів, інтенсивні фізичні навантаження. 

З точки зору фізіології, головні болі кластерного характеру можуть виникнути: 

  • через підвищення серотоніну в організмі; 
  • через розширення судин головного мозку;
  • через підвищення рівня гістаміну.  

Для того, щоб позбутися від кластерного болю прописують інгаляції киснем, прийом анальгетиків, протизапальних препаратів.  На практиці, якщо головні болі кластерного характеру не є частими, то можна відпочити, виспатися. Прогулянка на свіжому повітрі стане відмінним варіантом для позбавлення від головного болю. Крім того, фахівці радять гуляти регулярно, дихати повітрям, наповнюючи киснем свій організм і звичайно мати раціональні фізичні навантаження.  

Де знайти хорошого невропатолога у м. Київ?

Пацієнти, у яких сильно болить голова, найчастіше звертаються до лікаря, тому що сильні головні болі викликають значний дискомфорт і обмежують працездатність.  Необхідно відзначити, що такі пацієнти вчасно обстежуються і отримують необхідне лікування.  

Якщо у вас часті головні болі, болі в потилиці або часті запаморочення, лікування потрібно починати негайно. Не поспішайте ковтати пігулки, адже постійні головні болі можуть бути причиною куди більш серйозного захворювання.  

Біль в потилиці спостерігається при захворюваннях шийного відділу хребта (остеохондрозі, спондиліті), невралгії потиличного нерва, підвищеному артеріальному тиску, а також при психічному і тривалому м'язовому напруженні.

Лікування цих захворювань різне і проводиться після ретельного обстеження. Навіть якщо у Вас періодичні головні болі, варто записатися на прийом до невропатолога. Причин сильних головних болів може бути безліч - це і отруєння, і інфекційні хвороби, болі внаслідок гормональних порушень, і багато іншого. Часто різкий головний біль залишається просто наслідком всіляких зловживань, але якщо ви пройдете обстеження в клініці “АКСИМЕД” в м. Київ, то раз і назавжди позбавите себе від підозр серйозного захворювання.

Головний біль супроводжує запальні захворювання головного мозку і його оболонок, захворювання придаткових пазух носа (гайморит, етмоїдит), остеохондроз шийного відділу хребта.

Якщо ви відчуваєте головний біль і запаморочення, то вам обов'язково потрібно прийти на консультацію до невропатолога. Запаморочення може спостерігатися при серйозних захворюваннях головного мозку, шийного відділу хребта, ураженнях внутрішнього вуха чи вестибулярного нерва.

Розібратися в цьому може тільки лікар-невропатолог, а для встановлення точної причини запаморочення деколи потрібно обстеження у отоларинголога, ендокринолога і терапевта.

В клініці “АКСИМЕД” працюють найкращі фахівці, які допоможуть виявити причину головного болю і призначать ефективне лікування.

Медичний центр “АКСИМЕД” знаходиться неподалік від станції метро Лівобережна. Записатися на платний прийом Ви можете по телефонам, вказаним на сайті або онлайн. 

Закрыть
Ваше імя
Контактний телефон
Зручний час для дзвінка
Введіть код

Чому клініка "Аксімед"?

Поставити питання